گزارش روز دوم همایش «نمود زندگی روزمره در سینمای مستند»

دومین روز همایش «نمود زندگی روزمره در سینمای مستند» در خانه سینما با حضور عطیه عطارزاده، محمدرضا فرزاد، بهزاد خسروی نوری، فیروزه مهاجر، آزاده بیزارگیتی و آزاده اکبری برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اولین نشست روز دوم با موضوع نگاهی به رویکردهای معاصر به زندگی روزمره در سینمای مستند جهان ( همراه با نمایش سکانس هایی از فیلم های مرتبط ) برگزار شد.
در این نشست عطیه عطارزاده، مستندساز و مترجم به خودبیانگری در سینمای مستند و زندگی روزمره پرداخت و پس از او ،محمدرضا فرزاد، مستندساز و نویسنده درباره ملال و زیبایی شناسی ملال در فیلم های مستند صحبت کرد و در پایان  بهزاد خسروی نوری، مدرس و منتقد هنری در رابطه با آثار مستندساز سوئدی مگنوس پرتوس و ارتباط آن با زندگی روزمره اشاره کرد.
بعد از پایان نشست اول دو فیلم « خبرهایی از خانه » اثر شانتال آکرمن و « زنانه » اثر مهناز افضلی نمایش داده شد و پس از نمایش این دو فیلم نشست دوم با موضوع جنسیت و زندگی روزمره با نگاه به دو فیلم نمایش داده شده با حضور فیروزه مهاجر، نویسنده و پژوهشگر حوزه زنانُ آزاده بیزارگیتی، مستندساز و آزاده اکبری، پژوهشگر حوزه جنسیت برگزار شد.
همایش « نمود زندگی روزمره در سینمای مستند » توسط انجمن مستندسازان سینمای ایران با همکاری خانه سینما و مشارکت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی طی روزهای ۲۵ تا ۲۷ آبان ماه در خانه سینما برگزار می شود و ورود برای عموم آزاد است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها