«ارد عطارپور» درباره روابط ایران و بریتانیا مستند می‌سازد

مجموعه مستند  چهارصدسال به کارگردانی ارد عطارپور در مرکز سیمافیلم تولید می‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» عطارپور در گفت‌وگو با روابط عمومی سیمافیلم درباره مضمون این اثر گفت: در این مجموعه به فراز و فرودهای روابط ایران و بریتانیا در طی چهار سده گذشته پرداخته می‌شود.
وی افزود: رابطه دیپلماتیک ایران و انگلستان از دوران صفویه آغاز شده و تا کنون اوج و فوردهای بسیاری داشته است و این اوج و فرودهای بر روابط سیاسی، تاریخی، اقتصادی و اجتماعی دو کشور تاثیرات بسیاری گذاشته است که در این مجموعه این روند در قرون مختلف تا به امروز بررسی می شود.
این مستند ساز اظهار داشت: ایران، انگلستان و هند کشورهایی هستند که تصویربرداری این سریال مستند در آنها انجام خواهد شد و در حال حاضر نیز پیش تولید این کار آغاز شده و به محض مهیا شدن شرایط تصویربراری آغاز می شود.
وی در ادامه گفت: هر قسمت از این مجموعه دارای موضوعی جداگانه است و بحث نفت، قراردادهای متعدد میان ایران بریتانیا ، ماجرات هرات  و ماجرای از جمله موضوعاتی است که در قسمت های مختلف  چهارصد سال به آنها پرداخته می شود.
عطار پور در پایان گفت: این مجموعه متشکل از دو بخش گفتار متن و تصویر است و در 15 قسمت 30 دقیقه ای تولید خواهد شد.
گفتنی است ارد عطارپور از مستندسازان برجسته سینمای ایران است و آثاری چون تصویر گمشده، عاشورا در ابیانه، پرنیان، مریم، بر گیسوان بلقیس، صد و یک سال بلدیه، خلیج فارس را در کارنامه کاری خود به ثبت رسانده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها