«نینجای ایرانی» در مهمترین دانشگاه سینمایی و انجمن فیلمسازان زن مکزیک

انجمن زنان فیلمساز مکزیک MUJERES و Cinematagrafica, A.C یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های سینمایی مکزیک در برنامه‌ای ویژه نینجای ایرانی به کارگردانی مرجان ریاحی را در مکزیکوسیتی به نمایش می‌گذارند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» دانشگاه Cinematagrafica, A.C که یکی از مهم‌ترین دانشگاه‌های سینمایی مکزیک محسوب می‌شود؛ پس از استقبال تماشاگران از این مستند در هفدهمین جشنواره «گواناخواتو» طی جلسه‌ای از کارگردان فیلم تقاضا کردند که این مستند را در برنامه‌ای ویژه برای دانشجویان سینما و اساتید دانشگاه به نمایش بگذارند.
نینجای ایرانی روز 7 آگوست با حضور کارگردان و برگزاری جلسه نقد و بررسی در دانشگاه سینمایی Cinematagrafica, A.C مکزیکوسیتی به نمایش درخواهد آمد.
همچنین هیات مدیره انجمن زنان فیلمساز مکزیک MUJERES درخواست کردند که این مستند را در انجمن زنان فیلمساز مکزیک در شهر مکزیکوسیتی به نمایش بگذارند.
این انجمن زیر مجموعه انجمن بین‌المللی زنان فعال در تلویزیون و سینماست که در سال 1973با هدف ترویج مشارکت و همکاری زنان سینماگر در لس آنجلس تاسیس شده است.
80 زن فعال در سینما و تلویزیون مکزیک سال 2002 این انجمن را به عنوان زیرمجموعه‌ای از انجمن بین‌المللی زنان فیلمساز در شهر مکزیکو سیتی راه اندازی کردند.
انجمن زنان فیلمساز مکزیک در حال حاضر بیش از 120 عضو فعال دارد و زنان سینماگر در شاخه‌های مختلف سینمایی مانند تدوین، تصویربرداری، کارگردانی، گریم و... یکدیگر را برای ساخت فیلم حمایت می‌کنند.
نینجای ایرانی هفته آینده با حضور کارگردان در انجمن زنان فیلمساز مکزیک به نمایش درخواهد آمد و مرجان ریاحی پس از نمایش فیلم به سوال‌های مخاطبین پاسخ خواهد داد. 

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها