بخش ویژه «تصویر عاشورا» در جشنواره سینماحقیقت

بخش ویژه هشتمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به نمایش و تقدیر از فیلم‌های مرتبط با مفاهیم فرهنگ عاشورا اختصاص یافته است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش، در بخشی که با عنوان «تصویر عاشورا» برگزار می‌شود، فیلم‌های مستند تولید سال 1392 به بعد با موضوع مفاهیم فرهنگ عاشورا پذیرفته شده، به نمایش درآمده و در آیین پایانی جشنواره هم از بهترین فیلم منتخب هیات داوری تقدیر به عمل خواهد آمد.
جایزه این بخش تندیس جشنواره، دیپلم افتخار و مبلغ 70 میلیون ریال است که به کارگردان بهترین فیلم با مضامین عاشورایی اهدا خواهد شد. ضمن اینکه بخش‌های پژوهشی و فنی (تحقیق، تصویر، تدوین، صدا، نویسنده یا گوینده متن) این آثار نیز در کنار فیلم‌های بخش مسابقه ملی داوری خواهند شد.
علاقمندان شرکت در این بخش باید هنگام پُر کردن فرم اینترنتی شرکت در جشنواره سینماحقیقت، حتماً گزینه تصویر عاشورا را نیز تایید کنند.
عموم تهیه‌کنندگان و مستندسازان می‌بایست فرم شرکت در هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت را روی سایت جشنواره به نشانی www.defc.ir و www.cinematajrobi.ir بصورت آنلاین تکمیل نموده، از اطلاعات ثبت شده پرینت گرفته، به امضای تهیه‌کننده رسانده و همراه با نسخه DVD فیلم خود برای بازبینی به دبیرخانه جشنواره ارائه نمایند. آخرین مهلت ثبت‌نام اینترنتی روز 15 مردادماه 1393 و آخرین فرصت برای تحویل آثار به دبیرخانه جشنواره هم روز 25 مردادماه 1393 تعیین شده است.
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور، هشتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» را طی روزهای 9 تا 16 آذرماه 1393 و با شعار «حقیقت بهترین راهنماست» که از فرمایشات حضرت علی(ع) است، در شهر تهران برگزار خواهد کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها