مرضیه ریاحی نفر اول بخش گزارش

برگزیدگان نخستین جشن رسانه‌ها در حوزه سینما معرفی شدند

نخستین جشن رسانه‌ها در حوزه سینما به همت بنیاد سینمایی فارابی همزمان با روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی در تالار ایوان شمس برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم از شهید سیدمرتضی آوینی، شهید حسن باقری و مرحوم رسول ملاقلی پور تجلیل شد.

برگزیدگان به شرح زیر معرفی شدند:
 
تقدیر از اهالی رسانه رادیو و تلویزیون
در بخش تقدیر از برنامه های رادیویی و تلویزیونی حمیدرضا دیبایی ، دبیر نخستین جشن رسانه ها در حوزه سینما به همراه جهانگیر کوثری تندیس جشنواره، لوح تقدیر و سه سکه بهار آزادی را تقدیم کردند به اکبر عالمی برای برنامه هنر هفتم، محمود گبرلو برای برنامه هفت و مارال دوستی برای برنامه پرانتز باز.

تقدیر از سینماگران حوزه رسانه
در ادامه این مراسم حجت ا... ایوبی به همراه سعید راد  با اهدای لوح تقدیر، تندیس و سکه بهار آزادی از شیما غفاری دبیر فرهنگی خبرگزاری ایسنا، کیوان امجدیان دبیر فرهنگی خبرگزاری فارس، مسعود داودی مدیر مسئول روزنامه بانی فیلم و همچنین از مسعود نجفی خبرنگار سینمایی خبرگزاری ایسنا به عنوان پاسداشت یک دهه فعالیت مستمر و پیگیر در حوزه سینما تقدیر کردند.
بخش بعدی مراسم تجلیل از پیشکسوتان عرصه سینما و رسانه بود که در این بخش محمدرضا جعفری جلوه، کمال تبریزی و حجت ا... ایوبی از ابراهیم حاتمی کیا و سپس به همراهی مسعود جعفری جوزانی از رسول صدر عاملی تجلیل کردند. در ادامه داریوش ارجمند و حمیدرضا دیبایی از علی معلم؛ داریوش فرهنگ و سیروس الوند از ابوالحسن داودی؛ امین تارخ و مهدی مسعودشاهی از فریدون جیرانی؛ مسعود کیمیایی و شهاب حسینی از جواد طوسی؛ محمد احسانی و همایون اسعدیان از مسعود فراستی؛ حمیدرضا مدقق و حبیب ایل بیگی از محمدتقی فهیم و همچنین فرشته طائرپور و مازیار میری از طهماسب صلح جو با اهدای لوح تقدیر، تندیس جشنواره و سه سکه بهار آزادی تقدیر به عمل آوردند.
نشان پیشکسوتان عرصه سینما و رسانه به همراه لوح تقدیر و سه سکه بهار آزادی نیز توسط مهدی مسعودشاهی و بهمن حبشی به غلامرضا موسوی اهدا شد که به دلیل حضور وی در جشنواره کن، توسط حبیب اسماعیلی دریافت شد و سپس به همراهی سیروس الوند از مسعود مهرابی، هوشنگ گلمکانی و عباس یاری مدیران ماهنامه فیلم برای سال ها فعالیت  مستمر تقدیر به عمل آمد.

جوایز بخش اصلی رقابتی

در بخش رقابتی این جشن که داوری آن را شهرام جعفری‌نژاد، سیدمهدی شجاعی، طهماسب صلح جو، محمدحسین لطیفی و اکبر نبوی بر عهده داشتند؛ برگزیدگان به شرح زیر معرفی شدند. 

بهترین گفتگو
حمیدرضا بوالی از خبرگزاری تسنیم به عنوان نفر اول، شبنم میرزین‌العابدین از روزنامه جام جم به عنوان نفر دوم، روزبه کمالی از ماهنامه فیلم نگار به عنوان نفر سوم.

بهترین نقد
جواد طوسی از ماهنامه فیلم به عنوان نفر اول، جواد یغموری از ماهنامه فیلم نگار به عنوان نفر دوم و رامتین شهبازی از ماهنامه فیلم نگار و رضا کاظمی از روزنامه اعتماد به عنوان نفر سوم.

بهترین گزارش
مرضیه ریاحی از ماهنامه فیلم به عنوان نفر اول، آرش عنایتی از ماهنامه صنعت سینما به عنوان نفر دوم و شبنم میرزین‌العابدین از ماهنامه صنعت سینما به عنوان نفر سوم.

بهترین یادداشت
رضا استادی از روزنامه جام جم، سید محمد لواسانی از خبرگزاری ایسنا به عنوان نفر دوم و از جواد طوسی از روزنامه اعتماد اهدا شد.

بخش عکس
هیات داوران با اعلام اینکه نفر اولی را انتخاب نکرده‌اند جوایز خود را به بابک برزویه به عنوان نفر دوم و احمد رضا شجاعی به عنوان نفر سوم اهدا کردند.

همچنین از شکر خدا گودرزی توسط پری صابری و اسماعیل خلج به پاس یک عمر تلاش برای حفظ وجوه نمایشی شاهنامه فردوسی تجلیل شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها