عظیمی: جوایز نقش بسزایی در اعتبار یک جشنواره دارد

در کشور جشنواره‌های بسیار زیادی برگزار می‌شود در واقع به نوعی در برگزاری جشنواره ایران رکورددار محسوب می‌شود؛ اما در همه‌ این جشنواره‌ها استانداردهای لازم انجام نمی‌شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» بهرام عظیمی در گفتگو با کمیته اطلاع‌رسانی نهمین جشنواره فیلم و عکس اردی‌بهشت هرمزگان ضمن اعلام مطلب فوق گفت: مهم‌ترین جشنواره انیمیشن دوسالانه کانون پرورشی فکری ایران است که از اعتبار و جایگاه خوبی در میان هنرمندان برخوردار است. همچنین جشن خانه‌ سینما، باید این را هم یادآور شوم که در 15 سال اخیر تمامی جشنواره یک بخش انیمیشن در کنار سایر بخش‌های دیگر دارند.
این هنرمند با اشاره به جشنواره اردی‌بهشت و اضافه شدن بخش انیمیشن به این دوره از جشنواره تصریح کرد: با توجه به اینکه ساخت انیمیشن بسیار هزینه‌بر بوده و امکانات خاص خود را می‌طلبد و در شهرستان‌ها کمتر ساخت انیمیشن صورت می‌گیرد این جشنواره می تواند تشویقی باشد برای هنرمندان انیماتوریست تا حوزه‌ فعالیت بیشتری داشته باشد.
عظیمی درباره کیفیت جشنواره اردی‌بهشت در بخش‌های مختلف نیز گفت: کیفیت آثار، هیات داوران همچنین هدایا و جوایزی که به هنرمندان برگزیده در جشنواره داده می‌شود می‌تواند نقش بسزایی در اعتبار یک جشنواره داشته باشد. وی در ادامه درباره اینکه چرا اغلب هنرمندان انیماتوریست کمتر در جشنواره‌ها حضور می‌یابند بیان کرد: اغلب هنرمندان انیمیشن‌ساز به دلیل سختی در تولید یک انیمیشن ترجیح می‌دهند در جشنواره هایی شرکت کنند که از اعتبار و جایگاه در راستای دیده شدن و اهمیت دادن به این هنر برخوردار باشد.
عضو هیات داوران نهمین جشنواره فیلم و عکس اردی‌بهشت هرمزگان تصریح کرد: حضور افراد متخصص و شناخته شده در عرصه‌های مختلف هنری به عنوان داور می‌تواند این حس را به شرکت‌کننده القا کند که اثرش در جایی نمایش داده می‌شود که با دید کاملا حرفه‌ای به آثار نگاه می‌شود و این می‌تواند نقش مهمی در بالا رفتن کیفیت آثار شرکت‌کننده داشته باشد.
عظیمی در ادامه با اشاره به اینکه جشنواره‌های ملّی باید از استاندارهای لازم برخوردار باشند افزود: زمانی که یک جشنواره اسم ملی را یدک می‌کشد باید از استاندارهای لازم یک جشنواره در سطح کلان و ملّی نیز برخوردار باشد در صورتی که بسیاری از جشنواره‌هایی که در سطح ملی برگزار می شوند از کیفیت لازم برخوردار نبوده و بعد از چند دوره افول می‌کنند.
وی خاطر نشان کرد: اگر یک جشنواره بتواند هر ساله با رویکرد و خلاقیت وارد عرصه شود و از نظر امکانات، داوری و جوایز در حد مطلوبی باشد، می‌تواند جایگاه واقعی خود را به دست بیاورد تا جایی که دیگر هنرمند منتظر برگزاری جشنواره باشد.
عضو هیات داوران نهمین جشنواره‌ فیلم و عکس اردیبهشت هرمزگان با اشاره به اینکه چگونه یک جشنواره می‌تواند با کیفیت بالایی ماندگار شده و به صورت مستمر برگزار شود یادآور شد: مدیران اجرایی یک جشنواره اگر با دید و نگاهی کیفی همچنین کنار گذاشتن شعار و ایجاد شرایط مناسب جشنواره‌ها را برگزار کنند با اطمینان جشنواره‌ها ماندگار و تاثیرگذار خواهند بود.
گفتنی است نهمین جشنواره فیلم و عکس اردی‌بهشت هرمزگان با همکاری و حمایت خبری «پایگاه خبری فیلم کوتاه» برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها