کاروان جشنواره «سینماحقیقت» به آبادان می‌رود

از امروز (سه شنبه 26 آذرماه) و بدنبال تفاهمنامه ستاد برگزاری هفتمین دوره جشنواره سینماحقیقت با مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر)، منتخبی از فیلم های جشنواره سینماحقیقت در شهر آبادان به نمایش درخواهد آمد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت، در این برنامه که طی روزهای 26 تا 28 آذرماه 92 در شهر آبادان برگزار می گردد، فیلم های منتخبی از بخش مسابقه و نکوداشت سینمای مستند جنوب این جشنواره برای مردم خونگرم خوزستان به نمایش درخواهد آمد.
یک هیات داوری از هنرمندان محلی هم آثار منتخب بخش مسابقه ملی را بازبینی کرده و در آیین اختتامیه جشنواره بین المللی سینماحقیقت در شهر آبادان که عصر پنجشنبه (بیست و هشتم آذرماه 92) در این شهر برپا می شود، به 5 مستندساز برگزیده تندیس جشنواره، لوح تقدیر و هدیه نقدی اهدا خواهد شد.
در این مراسم، از ناصر تقوایی فیلمساز نامدار آبادانی هم تقدیر ویژه ای به عمل خواهد آمد.
گفتنی است: کاروان مستندسازان به شهر آبادان که عصر فردا (چهارشنبه) راهی این شهر می شوند را افرادی چون: ناصر تقوایی، داریوش ارجمند، سیدمحمدمهدی طباطبایی نژاد، محمد آفریده، جعفر صانعی مقدم، حبیب ایل بیگی، مرتضی رزاق کریمی، فرهاد مهرانفر، ابوالفضل جلیلی، مرضیه وفامهر، مهرداد اسکویی، علیرضا قاسم خان، امیرشهاب رضویان، مرتضی ندایی، علی محمد قاسمی، منوچهر مشیری، محمدعلی فارسی، کاوه بهرامی مقدم، محمدحسین مهدویان، ناصر صفاریان، ابوالفضل توکلی، مرتضی پایه شناس، بابک بهداد، رضا فرهمند، مهدی قربانپور، مسعود سفلایی، شهروز توکل، الهام حسین زاده، آزاده بی زار گیتی، لقمان خالدی، فرشاد افشین پور، محمد حمیدی مقدم و... همراهی خواهند کرد.                                                                                      

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان هفتمین جشنواره‌ «سینماحقیقت» معرفی شدند

  برگزیدگان هفتمین جشنواره‌ «سینماحقیقت» معرفی شدند

  برگزیدگان هفتمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت طی مراسمی در تالار وحدت معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های مختلف معرفی شدند. ضمن اینکه نشان فیروزه سینماحقیقت به پاس یک عمر فعالیت هنری به ناصر تقوایی و سید حسن بنی‌هاشمی اهدا شد.
 • نامزدهای جشنواره «سینماحقیقت» اعلام شد

  نامزدهای جشنواره «سینماحقیقت» اعلام شد

  اسامی نامزدهای دریافت جایزه از هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران: سینماحقیقت اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران جشنواره نامزدهای دریافت جایزه را در بخش‌های مختلف معرفی کردند.
 • محمد خاتمی مستند ماندلا را در جشنواره «سینماحقیقت» دید

  محمد خاتمی مستند ماندلا را در جشنواره «سینماحقیقت» دید

  سیدمحمد خاتمی رییس‌جمهور پیشین کشورمان برای تماشای مستند نقشه صلح درباره نلسون ماندلا به جشنواره «سینماحقیقت» آمد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مستند نقشه صلح ساخته مشترک کارلوس آگولو، مندی یاکوبسن برای نخستین‌بار پس از مرگ ماندلا با حضور سیدمحمدخاتمی در سینماحقیقت روی پرده رفت.
 • مستند ایرانی قلب تماشاگران را نشانه می‌رود

  مستند ایرانی قلب تماشاگران را نشانه می‌رود

  چهارمین روز جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، با حضور تعداد زیادی از مهمانان خارجی حاضر در سینما فلسطین رنگ‌وبوی دیگری به خود گرفت. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش، مهمان‌های ‌خارجی جشنواره با حضور در سینما فلسطین فیلم‌ها را می‌بینند و نظراتشان را در خصوص آنها بیان می‌کنند.
 • رزا راگازی: مستندسازان ایرانی بسیار نوگرا هستند

  رزا راگازی: مستندسازان ایرانی بسیار نوگرا هستند

  رزلا راگازی مستندساز و مردم‌شناس ایتالیایی به عنوان داور در «سینما حقیقت» حضور دارد. وی در گفت‌وگو با «پایگاه خبری فیلم کوتاه» گفت: حس می‌کنم مستندسازان ایرانی می‌خواهند نشان بدهند که آن تلقی که از ایران به واسطه رسانه‌ها وجود دارد؛ چقدر کلیشه‌ای است و سعی دارند فرهنگ ایران را به تصویر بکشند.
آخرین خبرها