رئیس سازمان سینمایی به «سینماحقیقت» پیام داد

رئیس سازمان سینمایی کشور به هفتمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت اظهار پیام داد. 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش، متن کامل پیام حجت‌الله ایوبی به هفتمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت به این شرح است:

«به نام خدا

تاریخ را سیاست می‌نویسد. تاریخ روایت اغراق آمیز کشورگشایان و فاتحان جنگ‌هاست. برق شمشیرها، غرش توپ ها، چاره اندیشی های مردان هزارتوی سیاسی را غالباً تاریخ می‌خوانند. در تاریخ اما گویی لحظه‌ها گم می‌شوند.
از زندگی خبری نیست؛ اما زندگی همواره در جریان است. تاریخ یعنی لحظه لحظه زندگی انسانها؛ لحظه‌هایی که می تواند پُر بار باشد از شکوه، عظمت و زیبایی. لحظه‌هایی که هر کدام آیه ای و نشانه ای از زیبایی خداوندگار زیبایی‌هاست. ثبت این لحظه‌های گمشده در هیاهوهای تاریخ، دیده بانانی می خواهد که سراپا دیده باشند. دلدادگانی که دیدن را آموخته اند. روایتگران لحظه های زندگی، غم ها، شادی‌ها و صبوری‌ها. آنها که صدای سکوت را می شنوند و دل تاریکی را برای دیدن می شکافند. آنها که پیوسته در جست وجوی حقیقت اند. آنها که حقیقت را در لابلای زندگی می جویند، تا نشان دهند که حقیقتِ زندگی تنها جنگ و صلح و شکست و پیروزی نیست.
و ما امروز در دوران تازه ای که پُر است از امید به زندگی، جشنواره ای به نام حقیقت را برگزار می کنیم تا ارج نهیم تلاش دیده بانان حقیقت را...

حجت الله ایوبی
معاون وزیر و رئیس سازمان سینمایی کشور»

هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1392 در سینما فلسطین و سینما سپیده برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان هفتمین جشنواره‌ «سینماحقیقت» معرفی شدند

  برگزیدگان هفتمین جشنواره‌ «سینماحقیقت» معرفی شدند

  برگزیدگان هفتمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت طی مراسمی در تالار وحدت معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های مختلف معرفی شدند. ضمن اینکه نشان فیروزه سینماحقیقت به پاس یک عمر فعالیت هنری به ناصر تقوایی و سید حسن بنی‌هاشمی اهدا شد.
 • کاروان جشنواره «سینماحقیقت» به آبادان می‌رود

  کاروان جشنواره «سینماحقیقت» به آبادان می‌رود

  از امروز (سه شنبه 26 آذرماه) و بدنبال تفاهمنامه ستاد برگزاری هفتمین دوره جشنواره سینماحقیقت با مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر)، منتخبی از فیلم های جشنواره سینماحقیقت در شهر آبادان به نمایش درخواهد آمد.
 • نامزدهای جشنواره «سینماحقیقت» اعلام شد

  نامزدهای جشنواره «سینماحقیقت» اعلام شد

  اسامی نامزدهای دریافت جایزه از هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران: سینماحقیقت اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران جشنواره نامزدهای دریافت جایزه را در بخش‌های مختلف معرفی کردند.
 • محمد خاتمی مستند ماندلا را در جشنواره «سینماحقیقت» دید

  محمد خاتمی مستند ماندلا را در جشنواره «سینماحقیقت» دید

  سیدمحمد خاتمی رییس‌جمهور پیشین کشورمان برای تماشای مستند نقشه صلح درباره نلسون ماندلا به جشنواره «سینماحقیقت» آمد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مستند نقشه صلح ساخته مشترک کارلوس آگولو، مندی یاکوبسن برای نخستین‌بار پس از مرگ ماندلا با حضور سیدمحمدخاتمی در سینماحقیقت روی پرده رفت.
 • مستند ایرانی قلب تماشاگران را نشانه می‌رود

  مستند ایرانی قلب تماشاگران را نشانه می‌رود

  چهارمین روز جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، با حضور تعداد زیادی از مهمانان خارجی حاضر در سینما فلسطین رنگ‌وبوی دیگری به خود گرفت. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش، مهمان‌های ‌خارجی جشنواره با حضور در سینما فلسطین فیلم‌ها را می‌بینند و نظراتشان را در خصوص آنها بیان می‌کنند.
آخرین خبرها