اسکندری: به بازی در فیلم‌هایی با فضای مستندگونه علاقه دارم

ستاره اسکندری بازیگر سینمای ایران علاقمند است تا با پیوستن به پروژه های مستند داستانی، به ایفای نقش هایی واقعی بپردازد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش، وی درخصوص اینکه چقدر بازی در آثاری با تم مستند برایش جذابیت دارد، به خبرنگار ستاد خبری جشنواره بین المللی سینماحقیقت گفت: در میان فیلم‌هایی که بازی کرده‌ام، فیلم «مرگ تدریجی یک رؤیا» فضای واقع گرایانه‌ای داشت و در اصل در یک بطن مستندوار شکل گرفته بود. این نقش من را به سمت تحقیق و پژوهش برد تا اطلاعاتی در مورد کاراکترهای این سریال بدست آورم.
وی افزود: نقش دیگری که چنین فضایی داشت، در فیلم «همۀ بچه‌های ما» بود. این فیلم که به زندگی بچه‌های خیابانی می-پرداخت باعث شد بار دیگر به تحقیق روی آورم تا کمی از چند و چون زندگی این افراد مطلع شوم.
این بازیگر سینما اضافه کرد: واقع گرایانه بودن شخصیت‌ها می‌تواند به آنها بُعد بدهد و جذابیت‌شان را بیشتر کند. به نظر من وقتی از طریق یک نقش در دنیای مستند گام برمی‌دارید، آن نقش ابعاد دیگری پیدا می‌کند و علاوه بر باورپذیرتر شدن، وارد دنیای بزرگتری هم می شوید؛ بنابراین شخصاً دوست داشتم در فیلم‌هایی که فضای مستندگونه دارند، بازی کنم. ضمن اینکه بخاطر علاقه ام به سینمای مستند، حتماً در جشنواره بین المللی سینماحقیقت هم شرکت خواهم کرد.
اسکندری در پایان، به بی‌توجهی نسبت به برخی آثار مستند اعتراض کرد و گفت: اخیراً در فیلم مستند «چنگار» به کارگردانی محسن علیخانی که به موضوع سرطان می‌پردازد، همکاری داشته‌ام؛ اما این مستند مورد توجه قرار نگرفت و به نظرم برخی از این بی‌توجهی‌ها در سینمای مستند ما، باعث بی انگیزگی فیلمسازان و دوستداران این سینما می‌شود.
گفتنی است: هفتمین دوره جشنواره بین المللی سینماحقیقت با شعار «حقیقت بهترین راهنماست»، طی روزهای 19 تا 26 آذرماه 1392 در تهران برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان هفتمین جشنواره‌ «سینماحقیقت» معرفی شدند

  برگزیدگان هفتمین جشنواره‌ «سینماحقیقت» معرفی شدند

  برگزیدگان هفتمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت طی مراسمی در تالار وحدت معرفی شدند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» برگزیدگان این جشنواره در بخش‌های مختلف معرفی شدند. ضمن اینکه نشان فیروزه سینماحقیقت به پاس یک عمر فعالیت هنری به ناصر تقوایی و سید حسن بنی‌هاشمی اهدا شد.
 • کاروان جشنواره «سینماحقیقت» به آبادان می‌رود

  کاروان جشنواره «سینماحقیقت» به آبادان می‌رود

  از امروز (سه شنبه 26 آذرماه) و بدنبال تفاهمنامه ستاد برگزاری هفتمین دوره جشنواره سینماحقیقت با مسئولان سازمان منطقه آزاد اروند (آبادان و خرمشهر)، منتخبی از فیلم های جشنواره سینماحقیقت در شهر آبادان به نمایش درخواهد آمد.
 • نامزدهای جشنواره «سینماحقیقت» اعلام شد

  نامزدهای جشنواره «سینماحقیقت» اعلام شد

  اسامی نامزدهای دریافت جایزه از هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران: سینماحقیقت اعلام شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» هیات داوران جشنواره نامزدهای دریافت جایزه را در بخش‌های مختلف معرفی کردند.
 • محمد خاتمی مستند ماندلا را در جشنواره «سینماحقیقت» دید

  محمد خاتمی مستند ماندلا را در جشنواره «سینماحقیقت» دید

  سیدمحمد خاتمی رییس‌جمهور پیشین کشورمان برای تماشای مستند نقشه صلح درباره نلسون ماندلا به جشنواره «سینماحقیقت» آمد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» مستند نقشه صلح ساخته مشترک کارلوس آگولو، مندی یاکوبسن برای نخستین‌بار پس از مرگ ماندلا با حضور سیدمحمدخاتمی در سینماحقیقت روی پرده رفت.
 • مستند ایرانی قلب تماشاگران را نشانه می‌رود

  مستند ایرانی قلب تماشاگران را نشانه می‌رود

  چهارمین روز جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، با حضور تعداد زیادی از مهمانان خارجی حاضر در سینما فلسطین رنگ‌وبوی دیگری به خود گرفت. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش، مهمان‌های ‌خارجی جشنواره با حضور در سینما فلسطین فیلم‌ها را می‌بینند و نظراتشان را در خصوص آنها بیان می‌کنند.
آخرین خبرها