پیام آوران جشنواره کودک در مرزهای ایران

کاروان های فرهنگی بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوان جمعه پنجم مهرماه راهی مناطق مرزی شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره بین المللی فیلم کودکان و نوجوانان، برای سومین سال متوالی کاروان های فرهنگی جشنواره راهی مناطق مرزی شدند تا کودکان و نوجوانان این مناطق نیز در جشن بزرگ کودکان و نوجوانان ایرانی سهیم باشند. این کاروان‌ها در مناطق دورافتاده مرزی و در مدارس و کانونها و مراکز بهزیستی و ... به نمایش فیلم ، اجرای تئاتر ، برگزاری برنامه های تفریحی و آموزشی و ... خواهند پرداخت. همچنین امسال یک کاروان ویژه نیز به شهر سردشت خواهد رفت. سردشت شهری است که در ایام جنگ تحمیلی مورد حمله شیمیایی رژیم بعثی قرار گرفت. 
روز گذشته و در آستانه اعزام این کاروان‌ها ، سیداحمد میرعلایی دبیر جشنواره در جمع آنان حاضر شد و در سخنانی کوتاه به اهمیت این بخش از فعالیتهای جنبی جشنواره اشاره کرد و افزود: این بخش کودکان مناطق دوردست وطن را در جشن ایرانی سهیم می کند و فعالیت شما عزیزان بسیار ارزشمند است . این کاروان ها را برکت جشنواره و عامل انرژی بخش برای همه دست اندرکاران جشنواره می دانم و بسیار خوشحالم که جشنواره در مناطق مرزی کشور عزیزمان یک هفته زودتر آغاز می شود.
گفتنی است کاروان های فرهنگی به مدت یک هفته در استان های خراسان رضوی ، ‌شمالی و جنوبی ، کرمانشاه ، خوزستان ، بوشهر ،‌ هرمزگان ،‌ایلام ، مازندران ، اردبیل ، آذربایجان شرقی و غربی و نیز منطقه سردشت به اجرای برنامه های فرهنگی ویژه جشنواره کودکان و نوجوانان خواهند پرداخت.
بیست و هفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با گرامی‌داشت نام پیامبر اکرم (ص) پدر آسمانی کودکان دنیا از پانزدهم تا نوزدهم مهرماه در اصفهان برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها