دیدار شمقدری از ساختمان مرکزی انجمن سینمای جوان

روز یک شنبه 30 تیرماه جواد شقدری ریاست سازمان سینمایی به همراه اعضای هیات امنای انجمن سینمای جوانان ایران در این انجمن حضور یافت تا از نزدیک شاهد پیشرفت فعالیت های انجمن در سال 91 بوده واز برنامه های پیش روی آن مطلع شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن، در ادامه این بازدید، کارکنان انجمن با ریاست سازمان سینمایی و هیئت همراه دیدار کرده و از توجهات وی به انجمن سینمای جوانان ایران که دوران طلایی را در فعالیت آن رقم زد تقدیر و قدردانی کردند.
 
در این دوره بخشی از آرزوها و رویاهایم تحقق یافت
جهانگیر الماسی یکی از اعضای هیات امنای انجمن سینمای جوانان ایران که به منظور شرکت در جلسه هیئت امنا در جمع کارکنان انجمن حاضر شده بود با اشاره به این موضوع که آشناییش با فیلم کوتاه به قبل از انقلاب اسلامی برمی گردد ادامه داد: شخصا همیشه فکر می کردم امکان زیادی برای مدیریت فرهنگی کشور وجود دارد تا از طریق استعدادهای جوانانی که در سراسر کشور جود دارد با ساخت فیلمهای کوتاه به انتقال فرهنگی کشور و جمع آوری اطلاعات از اقصی نقاط کشور برپردازد و این در آن زمان با سینمای آزاد و امروز با سینمای جوان امکان پذیر بود.
در این دوره از فعالیت های انجمن سینمای جوانان و تمرکز مدیریت انجمن بر سیستم آموزش و تولید بخشی از آرزوها و رویاهای من شکل گرفته.
الماسی گفت: همانطور که می دانیم سعادت بشر از آن جایی به وجود می آید که تکنولوژی راه بیفتد و از آنجا دوره رشد بشر به وجود می َآید و این مدیریت و محاسباتی که در این دوره از باب آموزش و تولید در آن شد موجب توسعه کیفی انجمن و رشد این نهاد شد.

فعالیت های این دوره انجمن قابل ستایش است
جلیل عرفان منش یکی دیگر از اعضای هیئت مذکور نیز گفت: از سال 64 در سینمای جوان شیراز تدریس میکردم و به عنوان اولین گروه که در صداوسیمای مرکز فارس حضور داشت، بحث آموزش را در انجمن سینمای جوان پیگیر بودم.
در سینمای جوان در این دوره حس می کنم به لطف الهی و تلاش مسئولین حرکت های آموزشی با بالندگی مطلوبی روبرود شده و این برنامه موجب بالارفتن انگیزه در دفاتر سینمای جوان شده است.
سینمای جوان جایی است که با کشف و تربیت و هدایت نیروهای جوان می توان به سوی بالا حرکت کرد و موجب افتخار در کشور و ورود به سینمای حرفه ای شد.
عرفان منش با ستایش از فعالیت های انجمن ادامه داد: زحمات همه عزیزان و مدیریت انجمن را که این جنس دغدغه ها را از ابتدای ورود داشتن و در این دوره جنبه عینی یافت ستایش میکنم.

سینما ابزاری استراتژیک است و باید از آن به نفع جامعه استفاده کرد
محمد اسلاملو دیگر عضو هیئت امنای انجمن نیز در رابطه با عملکرد انجمن در دوره اخیر گفت: در این دوره به عنوان داوردر چند جشنواره انجمن از نزدیک با همکاران و مدیریت انجمن ارتباط داشته ام و متاثرم که چرا این نوع تشکیلات در بدنه سینمای حرفه ای وجود ندارد.
اسلاملو با اشاره به نحوه برگزاری جشنواره های انجمن گفت: نظم حاکم بر فعالیتهای انجمن در جشنواره های حرفه ای کشور و حتی فجر هم زبان زد است.
وی با اشاره به اهمیت وجود فیلمسازان دلسوز و فهیم ادامه داد: فیلمساز دلسوز باید از نفسیات خود بگذرد و برای کشور و جامعه خود فیلم بسازد. در زمانی که با این ابزار که در مقایسه با سایر ابزار ارزان و دارای زبان بین المللی است و به ویژه ابزاری استراتژیک است روبرو هتسیم، پس  باید  بتوانیم به گفتمان بین المللی برسیم.
اسلاملو با اشاره به اهمیت آماه شدن زیرساخت ها اشاره کرد و بیان نمود: هم اکنون در سینمای جوان زیرساخت ها مهیا است و بیاد با نیروهای ارزشی و دلسوز و هدایت خروجی ها نیروهای با بصیریت را به جامعه هنری معرفی کنیم.

انجمن سینمای جوان به مثابه معدن طلا است
در ادامه این نشست شمقدری با تشکر از هیئت امنا و هیئت مدیره انجمن و همچنین مدیرعامل و مجموعه کارکنان با اشاره به نامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر در خصوص حمایت و سرمایه گذاری روی بخش ضعیف تر گفت: با همین نگاه مولایم بود که در این دوره توجه ویژه ای به سینمای جوان کردم. در حالی که در دستور کار معاونت سینمایی تعطیلی سینمای جوان جدی بود و می رفت تا این مرکز تعطیل شود با اعتماد به انجمن و کمک به آن در سایه مدیریت مدیری جوان و شجاع انجمن را دوباره احیا کردیم.
شمقدری با اشاره به تحول در کل زمینه های فعالیت انجمن افزود: دراین دوره تحول را در تمامی زمینه ها دیدیم. از فضای اداری تا فضای آموزشی، تولید و حتی جشنواره های آن.
پیدا کردن استعدادها در اقصی نقاط کشور و معرفی آنها به سینمای ایران و جهان از وظایف ما بود. همه چیز جواب داد و ظرفیت ها شناسایی شد.
ریاست سازمان سینمایی گفت: انجمن که متاسفانه از دور شاید تپه ای خاک به نظر می رسید، در این کندوکاو گنجی با ارزش از آن استخراج شد که همان ظرفیت های موجود در رنگین کمان فرهنگی کشور و جوانان که سرمایه های اصلی هر کشوری هستندبود.
وی با اشاره به دیدارهایی که با مدیران سینمایی سایر کشورها داشته و بازدیدی که از مراکز فرهنگی و هنری آنها داشته گفت: اگر امروز بخواهیم کسی را به کشور دعوت کنیم وجایی از سینمای ایران را نشان دهیم که موجب افتخار ما باشد، قطعا آن مکان انجمن سینمای جوانان ایران است.
در پایان شمقدری با تشکر از زحمات کلیه پرسنل و سرپرستان دفاتر و مدیریت انجمن توصیه کرد: در دوره آتی نیز با معرفی انجمن به مدیران این راه را ادامه دهید که انجمن سینمای جوانان امید آینده سینمای کشور است.
در ادامه این نشست هریک از کارکنان انجمن در خصوص تغییرات چشمگیر در بخشهای زیر مجموعه خود اشاراتی داشته و  موفقیت های مالی – اداری،ایجاد سیستم اتوماسیون، شکل گیری سیستم یکپارچه آموزشی، برگزاری دوره های تکدرس مشاغل سینمایی،  تولید آثار فاخر و هنرجویی، حضورهای ملی و بین المللی ، توجه به زیرساخت ها و تهیه چندین ساختمان برای دفاتری که فاقد مکان مناسب بودند، خرید تجهیزات تولید فیلم برای کلیه دفاتر انجمن، چاپ و نشر کتاب های مختلف آموزشی، احیای مجدد آموزش عکاسی، بازنگری به سیستم حقوق و دستمزد و  همچنین بازسازی ساختمان ستادی  انجمن سینمای جوانان ایران را برشمردند که مورد اقبال ریاست سازمان و هیئت امنا قرار گرفت.
در پایان کارکنان انجمن با اهدای لوح تقدیر که به امضای کلیه کارکنان رسیده بود و اهدای دسته گل و هدیه از ازحمات و توجهات ریاست سازمان سینمایی به خانواده سینمای جوان تقدیر کردند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.