همکاری‌های سینمایی ایران و مکزیک گسترش می‌یابد

در دیدار «شفیع آقامحمدیان» مدیرعامل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با «مارتین تورس» سفیر مکزیک در ایران، راههای همکاری فرهنگی- هنری این دو کشور کهن، بویژه در حوزه سینما مورد بحث و بررسی قرار گرفت.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، در این جلسه که محمدجواد لسانی (معاون فرهنگی مرکز) و شهنام صفاجو (مدیر روابط عمومی) هم حضور داشتند، شفیع آقامحمدیان اعلام کرد که «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» آمادگی دارد تا نسبت به همکاری فرهنگی با سفارت مکزیک در ایران، پیرامون نمایش ویژه فیلم های منتخب مستندسازان مکزیکی در هفتمین دوره جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» و همینطور برپایی مشترک «هفته فیلم ایران و مکزیک» در پایتخت های این دو کشور با تمدن اقدام نماید.
بحث تولید مشترک فیلم مستند و داستانی و نمایش فیلم های مستند- داستانی مکزیک در بخش ویژه این دوره از جشنواره بین المللی «سینماحقیقت» هم از دیگر مباحث این نشست بود.
مارتین تورس نیز ضمن اعلام آمادگی کامل جهت این همکاری فرهنگی ابراز امیدواری کرد تا با نمایش فیلم های مستند مکزیکی در جشنواره بین المللی سینماحقیقت، ارزش های فرهنگی و اجتماعی این کشور بزرگ آمریکای مرکزی، بیش از پیش به دید مخاطبان ایرانی سینما درآید.
آقامحمدیان هم با تاکید بر اهمیت این روابط فرهنگی، اظهار داشت که هنر سینما بویژه سینمای مستند این قابلیت را دارد تا ضمن معرفی واقعی کشورها، زمینه ساز نزدیکی هرچه بیشتر دولت و ملت بزرگ ایران و مکزیک شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها