حسن‌پور: جشنواره کودک، روزنه امید حیات سینمای کودک است

سیروس حسن پور گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، تنها روزنه امید برای ادامه حیات سینمای کودک و نوجوان است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سیروس حسن پور کارگردان سینمای کودک و نوجوان در گفت و گو با ستاد خبری بیست و هفتمین جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان، درباره نقش این جشنواره در پویایی سینمای کودک و نوجوان گفت: مهمترین نقشی که این جشنواره تا به حال داشته، تداوم برپایی و تلاش برای روشن نگاه داشتن چراغ سینمای کودک است که به خودی خود اهمیت بسیاری دارد.
کارگردان تصمیم کبری فیلم برگزیده دوره بیست و یکم جشنواره کودک، افزود: این جشنواره تنها روزنه امید برای ادامه حیات سینمای کودک و نوجوان است و می‌تواند در صورت ایفای نقش پر رنگ‌تر در زمینه تولید آثار کودک و نوجوان، بر اهمیت و تاثیرگذاری خود بیافزاید.
وی ادامه داد: متاسفانه امسال تولیدات سینمای کودک به دلیل وضع اقتصادی سینما کم بود، اما امیدوارم در سال آینده حجم این تولیدات بیشتر شود.
سازنده فیلم چوپان دروغگو برگزیده دوره بیستم جشنواره کودک، در ادامه گفت: سال گذشته جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان خیلی خوب برگزار شد و نشان داد که سینمای کودک چه توانایی‌هایی دارد.
حسن‌پور گفت: امیدوارم با برنامه‌ریزی و استفاده از تجارب کارشناسان، وضعیت فیلم‌های این ژانر سینمایی در ایران بهبود یابد.
سازنده فیلم دهقان فداکار برگزیده هفدهمین دوره جشنواره کودک، در ادامه گفت: بنیاد سینمایی فارابی جشنواره فیلم‌های کودک و نوجوانان برگزار می‌کند و بخشی از سیاستگذاری‌های شورای فرهنگی این بنیاد هم به سینمای کودک اختصاص دارد اما این تلاش با تشکیل تشکلی مستقل توسط فارابی برای افزایش تولید در بخش سینمای کودک و نوجوان و در عین حال برپایی جشنواره، نتایج بهتری را به همراه خواهد داشت.
بیست‌وهفتمین دوره جشنواره بین‌المللی فیلمهای کودکان و نوجوانان با گرامی‌داشت نام پیامبر اکرم (ص) پدر آسمانی کودکان دنیا پانزدهم تا نوزدهم مهرماه برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها