لیلی رشیدی: فیلمسازی برای کودک، یک نیاز مهم اجتماعی است

لیلی رشیدی گفت: در طی این سال‌ها فیلم‌های حوزه کودک حمایت نشده‌اند و باید گفت فیلمسازی برای کودک، رفع تکلیف نیست و یک نیاز مهم اجتماعی است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» لیلی رشیدی بازیگر سینما،تلویزیون و تئاتر در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با اشاره به این که باید عرصه ساخت فیلم کودک جدی‌تر گرفته شود،  گفت: احساس می‌کنم طی این سال‌ها آنطور که باید و شاید از فیلم‌های حوزه کودک حمایت نشده است و این ضعف بزرگی است که سینمای کودک دچار آن شده است.
بازیگر فیلم «در به درها» (امیرحسین صدیق) از فیلم‌های برگزیده دوره نوزدهم جشنواره کودک، ادامه داد: البته این فقط محدود به سینما نیست بلکه تئاتر و یا ادبیات کودک هم سال‌ها است که دچار رکود عجیبی است و به آن اهمیت داده نمی‌شود.
بازیگر «مربای شیرین» (مرضیه برومند) فیلم ستایش شده دوره شانزدهم جشنواره کودک، ادامه داد: رفع این مشکل نیازمند همیاری و دلسوزی مسئولان است. بچه‌ها آینده‌سازان این کشور هستند و باید توجه داشت که ساخت فیلم‌های مناسب برای آنها، نباید به صرف رفع تکلیف باشد بلکه یک نیاز مهم اجتماعی است که تاثیر مستقیم در عملکرد بچه‌ها و تصمیم گیری آنها در آینده دارد.
بازیگر سریال«زی زی گولو» با اشاره به راهکارهای ارتقای سینمای کودک، افزود: باید در ساخت فیلم‌های کودک از تجربه اساتید این حرفه کمک گرفت و در عین حال میدان را برای فعالیت جوان‌هایی که مستعد قدم گذاشتن در این راه هستند، باز گذاشت. البته در این راه قطعا باید سنجیده عمل کرد.
بیست‌ و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان با گرامی‌داشت نام و یاد پیامبر اکرم (ص) پدر آسمانی تمام کودکان دنیا به دبیری «سیداحمد میرعلایی» در بخش‌های مسابقه سینمای بین‌الملل، مسابقه سینمای ایران و مسابقه فیلمنامه‌نویسی از 15 تا 19 مهر ماه با حضور گسترده هنرمندان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها