جشنواره تسنیم به خاطر رویکردهای قرآنی حائز اهمیت است

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی با بیان اینکه تولید آثار هنری قرآنی و بهره گیری از آموزه‌های قرآن در خلق آثار هنری از جمله افتخارات هنرمندان است گفت : هنرمندان با بهره گیری از قرآن به عنوان معجزه الهی در خلق آثار هنری به زیبایی در راستای توسعه و گسترش آموزه‌های این کتاب الهی گام برداشته‌اند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی سینمای جوان، سید سعید سرابی ادامه داد: انتظار می رود هنرمندان با استفاده از فرهنگ و هنر اصیل و ابزارهای موجود، پیام متعالی قرآنی را هر چه بیشتر در سطح جامعه معرفی کنند. 
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان رضوی ادامه داد: جشنواره فیلم کوتاه تسنیم می‌کوشد تا مضامین کلام وحی را با بهره‌گیری از ظرفیت‌ها و ظرافت‌های هنر متجلی کند که امیدواریم این مهم محقق گردد.
وی تصریح کرد: تشویق جامعه هنری کشور و ترغیب هنرمندان برای پرداختن به موضوعات مرتبط با قرآن کریم واستفاده از ظرفیت هنر برای ثبت و انتقال نقش قرآن در جوامع اسلامی و ایجاد زمینه مناسب برای رقابت سازنده در جهت ارتقاء سطح کیفی و کمی هنر فیلمسازی با محوریت قرآن و عترت از اهداف جشنواره تسنیم – آیات قرآنی است.
سرابی درباره اهمیت برگزاری این جشنواره عنوان کرد: جشنواره ملی تسنیم به خاطر رویکردهای قرآنی اش جشنواره ای حائز اهمیت است و چون در بخش های مختلفی مثل فیلم کوتاه ، فیلم نامه و عکس برگزار می شود، میتواند در نهادینه کردن و ایجاد فرهنگ سازی قرآنی بین جوان های علاقمند به فیلم سازی موثر و تعیین کننده باشد.
وی با اشاره به قرآنی بودن مضامین این جشنواره، ادامه داد: جشنواره فیلم کوتاه با مضامین قرآنی در قالب یک جشنواره تحت عنوان جشنواره ملی قرآنی آیات تسنیم فعالیت خود را از دی‌ماه سال گذشته آغاز کرده است.
وی تصریح کرد: این جشنواره با مشارکت سازمان سینمایی کشورو معاونت قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و توسط انجمن سینمایی جوانان ایران و این اداره کل برگزار می شود که اختتامیه آن مرداد ماه جاری در مشهد مقدس خواهد شد.بود
سرابی در پایان تاکید کرد: آیین اختتامیه این جشنواره در سینما هویزه 24 مرداد ماه برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.