عظیمی: فیلمسازان کودک به سراغ فانتزی و تخیل بروند

عضو هیات انتخاب بخش بین‌الملل جشنواره فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: تشویق فیلم‌سازان ایرانی به استفاده بیشتر از عنصر فانتزی و تخیل در فیلم‌های کودک، می‌تواند به ارتقای سینمای کودک کمک کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» بهرام عظیمی فیلمساز متبحر انیمشن در گفت‌وگو با ستاد خبری جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان، با اشاره به اهمیت ارتقای کیفی تکنیک فیلمسازی برای کودکان گفت: جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از معدود جشنواره‌های کودک در سطح دنیا است که بین‌المللی برگزار می‌شود و برگزاریش در ایران همواره با شرایط مطلوبی توام بوده است.  برخورداری از محیط فرهنگی و اعتبار جوایز جشنواره هم از مشخصه‌های این رویداد است.
کارگردان «تهران1500» افزود: برگزاری جشنواره کودک در بخش‌های مختلف تنوع خوبی را به وجود آورده و به همین دلیل، مردم در این سال‌ها استقبال خوبی از جشنواره داشته‌اند ضمن آن که همه فیلم‌سازان کودک با شوق و اشتیاق فیلم‌هایشان را به جشنواره کودک می‌فرستند. همه اینها نشان می‌دهد که جشنواره جایگاه خودش را پیدا کرده است.
سازنده انیمیشن‌های «سیاساکتی» گفت: تشویق فیلم‌سازان ایرانی به استفاده بیشتر از فانتزی و تخیل در فیلم‌های کودک نکته مهمی است که می‌تواند به ارتقای سینمای کودک کمک کند. ضمن آن که مشارکت فیلم‌سازان درجه یک و محبوب سینمای ایران در عرصه تولید سینمای کودک، رونق جشنواره را به همراه خواهد داشت. 
«بهرام عظیمی» در پایان، در ارزیابی کیفیت فیلم‌های بخش بین‌الملل جشنواره امسال گفت: مدت‌ها است که درگیر دیدن فیلم‌های خارجی هستم و به نظرم فیلم‌هایی که امسال از کشورهای مختلف به جشنواره ارائه شده‌اند، اغلب کیفیت خوبی دارند. البته طبیعی است که برخی از این فیلم‌ها با توجه به موازین شرعی و عرفی ما، باید برای پخش در ایران مورد بازبینی قرار بگیرند.
بیست‌ و هفتمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان به دبیری «سیداحمد میرعلایی» در بخش‌های مسابقه سینمای بین‌الملل، مسابقه سینمای ایران و مسابقه فیلمنامه‌نویسی از 15 تا 19 مهر ماه با حضور گسترده هنرمندان داخلی و خارجی برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها