نجاریان: تسنیم یک عامل توجه بخش به فرهنگ قرآنی است

حسن نجاریان قائم مقام بنیاد سینمایی فارابی در باره اهمیت برگزاری چنین جشنواره ای در ترویج فرهنگ قرآنی گفت : جشنواره به تنهایی نمی تواند در زمینه رویکرد قرآنی پیدا کردن فیلم ها موثر باشد. برگزاری جشنواره تسنیم در حقیقت یک عامل توجه بخش به اهمیت و کارکردهای استفاده از مضامین قرآنی در فیلم سازی است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی سینمای جوان، بازیگر ملکه با اشاره به جایگاه موثر فرهنگ قرآنی در تولیدات فیلم سازان جوان تاکید کرد: موقعی که جوان فیلم ساز متوجه بشود جشنواره ای با نگاهی تخصصی به فرهنگ قرآنی در سینما می پردازد و آثار مرتبط مورد نقد ، بررسی و داوری قرار می گیرد تلاش می کند برود و در این عرصه با شناخت و ایمان قلبی فیلم سازی کند.
نجاریان با اشاره به این مسئله که رقابت برای جوانها سازنده است افزود : ذات جوانها با رقابت میانه خوبی دارد و رقابتی بودن جشنواره تسنیم می تواند یک عامل انگیزشی خوب برای فیلم سازان جوان در جهت ارائه کار بهتر باشد.
دومین جشنواره ملی تسنیم – آیات قرآنی- توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان خراسان رضوی از 22 تا 24 مرداد ماه در مشهد مقدس برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.