فراخوان «جایزه بزرگ شهید آوینی»

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان امور سینمایی کشور در نظر دارد تا چهارمین دوره اهدای جایزه بزرگ شهید آوینی را با رویکرد پاسداشت مقام شامخ سیّد شهیدان اهل قلم، با نگره پذیرش و انتخاب آثار در حوزه اندیشه، آراء و آرمان‌های آن شهید بزرگوار برگزار کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرد: فراخوان شرکت در چهارمین دوره «جایزه بزرگ شهید آوینی» در دو بخش «مسابقه فیلم مستند» و «مسابقه تحقیق و تالیف» منتشر شده است و عموم مستندسازان و پژوهشگران محترم تا روز بیستم مرداد ماه 1392 فرصت دارند تا آثار مرتبط خود را به دبیرخانه این رویداد ارسال نمایند.

موضوعات دو بخش رقابتی چهارمین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی به این شرح است:

الف) موضوع بخش فیلم

مستندهای اجتماعی آسیب نگارانه، مستندهای اشراقی، مستندهای مقاومت و پایداری، مستندهای سیاسی همسو با تفکر شهید آوینی، در قالب مصادیق امروزی و آثار خاص مرتبط با شخصیت شهید آوینی یا مُلهم از آثار مکتوب وی

ب) موضوع بخش پژوهش

پژوهش ویژه بررسی نقش شهید آوینی بر روند مستند سازی ایران و بررسی تاثیرگزاری شهید آوینی در سینمای ایران

این گزارش می‌افزاید که جوایز ارزشمندی هم برای برگزیدگان این رویداد درنظر گرفته شده که در آیین پایانی جایزه بزرگ شهید آوینی، اهدا خواهد شد.


گفتنی است: آخرین مهلت ارسال فیلم مستند و تحقیق و تالیف به دبیرخانه جایزه بزرگ شهید آوینی، روز 20 مردادماه 1392 اعلام شده است و عموم تهیه کنندگان، مستندسازان، پژوهشگران و مؤلفان می توانند ضمن تکمیل فرم شرکت، آثار خود را تا تاریخ ذکرشده به دبیرخانه این رویداد به نشانی: تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول مراجعه کنند.
با ذکر این توضیح که فیلم‌های مستند ارسالی باید تولید سال 1390 به بعد بوده و در قطع بتاکم، دی وی، دی وی کم، اچ دی و فول اچ دی تولید شده باشند. هر یک از این فیلم‌ها می بایست جهت بازبینی بصورت مستقل، بر روی یک حلقه دی وی دی (به انضمام پنج قطعه عکس از "صحنه فیلم" و "کارگردان" روی لوح فشرده) ارسال شوند.
برای بخش پژوهش نیز می‌بایست حداقل 25 صفحه پژوهش تایپ شده به انضمام یک صفحه خلاصه پژوهش و عکس پژوهشگر ارائه شود.
فرم شرکت در چهارمین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی، مقررات عمومی، تشریح کامل موضوعات دو بخش رقابتی، میزان جوایز و... روی پایگاه خبری سینماتجربی به نشانی www.cinematajrobi.ir قرار گرفته است.
گفتنی است: آیین پایانی چهارمین دوره جایزه بزرگ شهید آوینی در ایام منتهی به هفته دفاع مقدس و عصر روز 30 شهریورماه 1392 در تهران برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها