پوستر جشنواره «بام ایران» رونمایی شد

پوستر چهل و نهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان -بام ایران رونمایی شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی سینمای جوان، دبیرجشنواره بام ایران با رونمایی از پوستر این جشنواره گفت: برگزاری جشنواره فیلم کوتاه بستری را فراهم می‌کند تا دست اندرکاران ساخت فیلم کوتاه در شهرستان ها راحت تر به جامعه ی مخاطب خود دسترسی پیدا کنند.
حسین گنجی گفت: نقش هنر در احیای فرهنگ بومی و انتقال فرهنگ حایز اهمیت است چراکه یکی از مناسب‌ترین ابزارهای انتقال فرهنگ، تفکر و تجربیات اقوام است و باعث احیای گویش‌های محلی و زنده نگه‌داشتن زبان‌های مختلف است.
وی در ادامه یادآور شد: داستان‌های بومی هر منطقه گنجینه‌ای از فرهنگ آن دیار محسوب می‌شود که فیلم نامه ها می‌توانند ضامن حفظ آن‌ها بوده و نقش ارزنده‌ای در اشاعه و ترویج آن‌ها داشته باشند.
مدیر کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در مراسم رونمایی از پوستر این جشنواره ادامه داد:امید است تا با استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود و افزایش حمایت ازفیلمسازان شاهد خلق آثاری فاخر در این عرصه باشیم و علاوه بر انتقال مفاهیم عمیق فرهنگی، آثار جذاب بومی را به مخاطبان ارائه کنیم.
گنجی با اشاره به ضرورت تعمیق گسترش فیلم کوتاه در بین مخاطبان تصریح کرد: آنگونه که شاهد هستیم فیلم های بلند خصوصا در بین خانواده‌ها، بستر مناسبی برای فرهنگ سازی در زمینه های مختلف بوده اند ، نیاز به بررسی و ارزیابی‌های فراوان دارد تا تاثیرات فیلم کوتاه در خانواده ها را گسترش داد.
وی گفت: در این راستا باهدف گذاری نیاز است تا ارتباط فیلم کوتاه با مخاطب به حدی تنگاتنگ شود که نیاز به اکران جمعی فیلم های کوتاه در یک نوبت نباشد.
گنجی در پایان افزود: امید است که همه ساله استوارتر از گذشته با ایجاد یک ارتباط فرهنگی و شور و نشاط فرهنگی گامی بلندی درجهت توسعه فرهنگ و هنر در جامعه برداریم.
قابل ذکر است پوستر جشنواره در جمع ستاد اجرایی و برگزاری جشنواره در محل اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی روز چهارشنبه 29 خرداد ماه رونمایی شد.
چهل و نهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان از تاریخ 10 تا 13 تیرماه سال 1392 به مدت چهار روز در استان چهارمحال و بختیاری شهرستان شهرکرد با حضور استانهای آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، زنجان، گیلان، کرمان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان، خراسان رضوی، خراسان شمالی، خراسان جنوبی، گلستان، خوزستان، لرستان، مرکزی و چهارمحال و بختیاری توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی با عنوان بام ایران برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها