ابرهیمی‌فر: سینمای ایران متعلق به نسل جوان است

سعید ابراهیمی فر کارگردان و بازیگر سینما و تلویزیون در باره برگزاری جشنواره فیلم اولی ها عنوان کرد : انجمن سینمای جوانان ایران در طول سال جشنواره های متعددی برگزار می کند که هر کدامشان کارکردهای  مخصوص به خودشان را دارند و جشنواره های پایه ای محسوب می شوند. جشنواره فیلم اولی هم جشنواره نوپایی است که دوره دومش را تجربه خواهد کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی سینمای جوان، کارگردان مواجه با تاکید بر حضور جوانها در عرصه فیلم سازی و رقابت افزود : موقعی که فیلم ساز جوان بتواند بر اساس آموخته هایش فیلم بسازد، بحث های تئوریک تبدیل به بحث های عملی میشود و فیلم ساز جوان می تواند خودش را درجریان محک جدی قرار بدهد  که چقدر ازآموخته هایش را که در سر کلاسها فرا گرفته در قالب فیلم سازی ارائه کند و اگر توانایی این کار را به خوبی داشته باشد، می تواند وارد چرخه فیلم سازی شود و به تدریج مدارج پیشرفت و تکامل را طی کند. سینمای ایران متعلق به نسل جوان است.
کارگردان نارونی با اشاره به برگزاری با تداوم جشنواره تصریح کرد : جشنواره موقعی می تواند به ثمر دهی برسد که در یک دوره طولانی مدت برگزار و اهدافش مورد پیگری قرار بگیرد.
برای شرکت در دومین جشنواره فیلم اولی ها ، علاقه مندان جهت ارسال اثر به دبیرخانه جشنواره تا 31 اردیبهشت ماه فرصت دارند.
شایان ذکر است آثار می تواند در دو زیر مجموعه داستانی و مستند و با زمان حداقل 3 و حداکثر 10 دقیقه باشند.
ده اثر برتر در جشنواره به انتخاب هیات داوران، علاوه بر لوح تقدیر جایزه نقدی نیز دریافت می نمایند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها