نمایش فیلم کوتاه در وب‌سایت انجمن سینمای جوان

تماشای فیلم کوتاه در سایت انجمن سینمای جوانان ایران هر هفته و در هرکجا که هستید تازه ترین رویداد در انجمن سینمای جوانان ایران است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران از این پس علاقه مندان به فیلم کوتاه می توانند هر هفته یک فیلم کوتاه با کیفیت HD را روی سایت انجمن به نشانی www.iycs.ir ببینند.
بنا به این گزارش نمایش فیلم های کوتاه تولیدی انجمن سینمای جوانان ایران و دفاتر شصت گانه آن از دو هفته گذشته به شکل آزمایشی روی سایت انجمن آغاز شده و پس از گذر از دوره آزمایشی، رسما از این هفته علاقه مندان به این گونه از سینما می توانند یک فیلم کوتاه را دیده و منتظر فیلم جدید در هفته آتی باشند.
قابل ذکر است نمایش فیلمهای کوتاه و روز جهان نیز در برنامه نمایش هفته  است که به زودی اعلام خواهد شد.
این اقدام در جهت نمایش و اکران عمومی فیلم کوتاه توسط انجمن برنامه ریزی شده وعلاقه مندان می‌توانند با ارسال ایمیل به روابط عمومی انجمن به نشانی  info@iycs.ir فیلم درخواستی خود که از تولیدات انجمن باشد را اعلام تا طی هماهنگی و تعیین زمان اکران،  شاهد نمایش آن باشند.
در پایان ذکر شده است: این هفته علاقه مندان به فیلم کوتاه می توانند فیلم کارواش ساخته افشین عامریان را روی سایت انجمن ببینند.

نهمین هفته فیلم و عکس انجمن سینمای جوانان ایران – دفتر  کاشان خاتمه یافت
نهمین هفته فیلم و عکس کاشان طی مراسمی با معرفی نفرات برتر به کار خود پایان داد.
نهمین هفته فیلم و عکس این شهرستان در حالی  با حضور شهردار، رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان شهرستان کاشان به کار خود پایان داد که نفرات برتر در بخش‌های مختلف این جشنواره از سوی هیئت داوران معرفی شدند.
در بخش عکس 361 عنوان عکس ار 88 عکاس به دبیرخانه ارسال شده بود که هیئت داوران ضمن تقدیر از تمامی آثار، چهار اثر را به عنوان آثار برتر برگزید و به ترتیب به محمد حمامی، سید هادی شفیعی و جعفر بزمیان و همچنین مجتبی سیاح(به طور مشترک) به عنوان نفرات اول تا سوم دیپلم افتخار، تندیس، کارت هدیه، سفر به مشهد مقدس و جایزه نقدی اهدا کرد.
هیات داوران نهمین هفته فیلم و عکس کاشان همچنین مجموعه عکس‌های حامد پاسبان‌پور را شایسته لوح تقدیر دانست.
در بخش جشنواره فیلم اولی‌های انجمن سینمای جوانان ایران، بر اساس رأی هیات داوران نهمین هفته فیلم و عکس کاشان، لوح تقدیر و جایزه نقدی به دو فیلم‌ساز تجربه اولی احسان تندگام برای فیلم «دستان بینا» و سیدمهدی موسوی برای فیلم «شیخ علی» اختصاص یافت.
در بخش جایزه بهترین تجربه اول مشترک، دیپلم افتخار، تندیس، کارت هدیه سفر به مشهد مقدس و جایزه نقدی را به فاطمه حمیدی برای فیلم «ایراندخت» و اکرم‌السادات امامیه برای فیلم«سهم من» اهدا کرد.
هیات داوران نهمین جشنواره فیلم و عکس کاشان، ضمن آرزوی تولید فیلم کوتاه فاخر از تلاش سید علی اصغر امیری‌نسب به جهت تولید مجموعه تلویزیونی«میراثی از سیلک» تقدیر کرد.
در بخش تولیدات پویانمایی هیات داوران جشنواره، دیپلم افتخار، تندیس، کارت هدیه سفر به مشهد مقدس و جایزه نقدی بهترین فیلم پویانمایی را به طور مشترک به دو فیلم«خط مرزی» اثر محمد جواد کندی و «اگر کرم نبود» اثر مهلا ماشاالله‌زاده اختصاص داد.
 در بخش بهترین فیلم داستانی، هیئت داوران نهمین جشنواره فیلم و عکس کاشان، دیپلم افتخار، تندیس، کارت هدیه سفر به مشهد مقدس و جایزه  نقدی را به طور مشترک به ابوطالب مطلبی به خاطر فیلم «عروسک» و علی خوشدلی برای فیلم «جنگ آنلاین» اعطا کرد.
 در بخش فیلم‌نامه و بهترین فیلم مستند، هیات داوران نهمین هفته فیلم و عکس کاشان هیچ یک از آثار را شایسته دریافت جایزه تشخیص نداد.
 در حوزه بهترین تصویربرداری، دیپلم افتخار، تندیس، کارت هدیه سفر به مشهد مقدس و جایزه نقدی به مصطفی مزرعتی برای فیلم«عروسک»تقدیم شد.
در بخش بهترین تدوین، هیات داوران، دیپلم افتخار، تندیس، کارت هدیه سفر به مشهد مقدس و جایزه نقدی را به حمیدرضا عطارزاده برای فیلم «رایان چونگ» اختصاص داد.
 در بخش بهترین کارگردانی نیز هیئت داوران نهمین جشنواره فیلم و عکس کاشان، دیپلم افتخار،  تندیس، کارت هدیه سفر به مشهد مقدس و جایزه نقدی را به نرگس ملکی برای فیلم «چشم‌های بینا» اهدا کرد.
 در بخش جایزه اهدایی از محمد حمامی و مهدی عرشی تقدیر و در بخش جایزه انتخاب ویژه تماشاگران بخش عکس لوح تقدیر، بن خرید وسایل عکاسی به علی خوشدلی اختصاص داده شد.
 در نهمین هفته فیلم و عکس کاشان از دو پیشکسوت آقایان عباس شافعی و امیر عباس مهندس ازمدرسین  انجمن سینمای جوانان ایران در کاشان به صورت ویژه تجلیل به عمل آمد این مدرسین امسال بیستمین سال تدریسشان درانجمن سینمای جوانان ایران دفتر کاشان بود.
 نهمین جشنواره هفته فیلم و عکس شهرستان کاشان توسط انجمن سینمای جوانان ایران در کاشان با همکاری اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان کاشان، شهرداری و سازمان رفاهی تفریحی شهرداری این شهرستان از 23 تا 27 بهمن‌ماه سال جاری در تالار فرهنگ اداره فرهنگ ارشاد اسلامی شهرستان کاشان و نگارخانه آزادی این شهرستان برگزار شد.

سینمای جوان سکاندار و یکه تاز کارهای ارزشی در کشور است
حجت الاسلام محمد علی ارزنده امام جمعه تویسرکان با اعلام این مطلب در آئین افتتاحیه نمایشگاه  عکس جشنواره ملی نماز و نیایش گفت : زمانی تنها عرصه تبلیغ دین فقط عرصه خطابه بود اما امروز عرصه های گوناگونی وجود دارد که بهترین و تاثیر گزارترین  تمام عرصه ها  عرصه فیلم وعکس است که می تواند تمام اقشار جامعه را جذب خود کند از کودک نوپا با فیلم های انمیشن تا افراد سالخورده . این گستردگی سنی مخاطب  در دیگر عرصه ها اصلا وجود ندارد.
 ارزنده با تاکید بر اینکه پیش قراول تمام کارها در عرصه سیاسی اقتصادی و اجتماعی استکبار و سلطه بحث فرهنگی است گفت درسالهای پس از ورود سینما یعنی از عمر صدساله سینما به جرئت می توان گفت شاید ده سال آن توسط اسکتبار با نگاه هنری که در مسیر مفاصد آنان بوده  حرکت کرده اما چند سال بعد، سینما ابزاری بوده  برای تبلیغ و ترویج اهداف سلطه که امروز هالیوود به جاده صاف کن استکبار تبدیل شده و سلطه هر کجا می خواهد ورود پیدا کند و یا در هر کشوری حضور یابد دو یا سه سال قبل از آن هالیوود حضور جدی پیدا می کند و بستر ساز حضور استکبار میشود.   
وی با اشاره به توانمندی و قدرت سینما گفت ما باید از این عرصه پرقدرت که مخاطبان جدی هم دارد برای تعالی جامعه بهره بگیریم اما متاسفانه در این بهره گیری دچار غفلت هستیم امروز دستگاههای مختلف و عریض و طویل فرهنگی فقط شعار هنر دینی و ارزشی را می دهند اما الحق و والانصاف انجمن سینمای جوانان در عمل و گستره بالاتر از وظایف خود وارد عمل شده است و دست به کارهای ارزشی در غالب فیلم و عکس زده است که جای تقدیر و تشکر دارد.
 امام جمعه تویسرکان کار برای رضای خدا را سخت دانست و گفت انجمن سینمای جوانان خاموش و بی ادعا بدون هیاهو دنبال بستر سازی واحیاء ارزشهای دینی است آن هم با موثر ترین ابزار که امروز نمونه های آن را در این نمایشگاه دیدیم و چون قصد قربت دارند تاثیر این آثار در تک تک حاضرین بروز و ظهور کرده و آنچه را دریافت کردند بر زبان جاری می کنند.
رئیس شورای فرهنگ عمومی تویسرکان گفت :  هرچه انسان با فعالیت های  انجمن سینمای جوانان  که در دو عرصه تا ثیر گذار هنرسینما و جوانان فعالیت می کند نزدیک می شود و خروجی آنرا مشاهده می کند بیشتر به وجه تمایز انجمن با دیگر نهادهای فرهنگی پی می برد که اهل شعار نیست و با تمام توان دارد رسالت خود را  انجام می دهد پس وظیفه ماست که از این همه تلاش و جدیت تقدیر نمائیم.
رئیس ستاد امر به معروف ونهی از منکر تویسرکان با تقدیر از هنرمندان خالق آثار ارسالی به جشنواره گفت من بعنوان یک طلبه کوچک از برادر گرامی جناب آقای میرزاخانی مدیر عامل محترم سینمای جوانان ایران که در راه تعالی هنر و بستر سازی برای هنر اسلامی تلاش وافر داشته و دارند و در این راه در ابعاد مختلف دفاترانجمن را تجهیز و حمایت کردنده اند تا را ه پر پیچ و خم پیش رو با سرعت بالا حرکت کنند تقدیر می کنم و در کنار این حمایت ها  پرداختن به جشنواره های موضوعی با این خروجی خوب یک شاهکار است که امید است خداوند پاداش این تلاشها را به این برادر گرانقدر بدهد.
وی همچنین از فلاحی مسئول انجمن سینمای جوانان تویسرکان هم به خاطر برپایی نمایشگاه عکس جشنواره ملی نماز و نیایش  بعد از قم به عنوان اولین شهر در کشور تقدیر و تشکر کرد.
پنجمین جشنواره ملی نماز و نیایش از 2 تا 5 بهمن ماه در قم توسط انجمن سینمای جوانان ایران و اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان قم برگزار شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها