نگار جواهریان و بهنوش طباطبایی کیک جشنواره «پروین» را بریدند

آیین افتتاحیه هفتمین جشنواره‌ ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «پروین اعتصامی» عصر روز یکشنبه (29 بهمن ماه) در سینما تک موزه هنرهای معاصر با حضور مسئولین جشنواره و چهره های فرهنگی و هنری برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در آغاز این مراسم بهنوش طباطبایی که اجرای مراسم را بر عهده داشت پس از ارایه‌ سخنان کوتاهی درباره‌ پروین اعتصامی گفت: اگرچه این جشنواره نامی زنانه بر خود دارد ولی از حضور جنس دیگر که مرد باشد، حذر نمی‌کند.
سپس مازیار رضاخانی دبیر جشنواره‌ پروین اعتصامی گفت: در این مراسم به جای صحبت از ساختار و محتوای جشنواره به این بسنده می‌کنم که اگر امسال حمایت‌های وزیر ارشاد نبود، این جشنواره خیلی سخت برگزار می‌شد.
وی افزود: سینمای ایران با برگزاری این جشنواره حرکت رو به جلوی خود را ادامه می‌دهد و ما هر سال با افزایش تعداد فیلم‌سازان زن مواجه هستیم.
وی خاطرنشان کرد: تا پارسال تعداد 844 فیلم‌ساز زن که خود یک ارتش است، ثبت شده است و این رقم سال آینده به بیش از هزار عدد می‌رسد. به این ترتیب ما یکی از کشورهایی هستیم که در حوزه‌ی زنان به‌ویژه در بخش فرهنگی زنان حضور خوبی داریم.
رضاخانی در پایان سخنانش از اجرای بهنوش طباطبایی که در دقیقه 90 هماهنگی آن انجام شده تشکر کرد و آن را بسیار خوب و غیرمنتظره دانست.
در بخش دیگری از این مراسم دکتر علیرضا شیری روانشناس، سخنانی را درباره‌ زنانگی با موضوع ارتفاع زنانگی و عمق مردانگی مطرح کرد.
شیری در بخشی از سخنان خود هم با ابراز علاقه به فیلم و سینما، گفت: دو هفته قبل همزمان با جشنواره فیلم فجر برای دیدن فیلم هیس! دخترها فریاد نمی‌زنند به پردیس سینمایی «ملت» رفتم و در آن‌جا آقایی به من مشت زد اما من که می‌خواستم این فیلم را ببینم چیزی نگفتم و خوشحالم که این ضربه را برای دیدن این فیلم تحمل کردم.
در پایان این مراسم، مهمانان به محوطه بیرونی موزه هنرهای معاصر دعوت شدند تا کیک جشنواره فیلم پروین اعتصامی بریده شود. نگار جواهریان و بهنوش طباطبایی کیک بخش ملی جشنواره را و مینو فرشچی و فرناز قیصری‌پور کیک بخش بین‌الملل جشنواره را بریدند. پس از آن هم در کنار ساختمان موزه هنرهای معاصر آتش‌بازی برپا شد.
جشنواره‌ فیلم پروین اعتصامی تا 3 اسفند ماه در سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران با همکاری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، خانه حمایت از زنان هنرمند ایرانیان، انجمن خدمات فرهنگی ایرانیان، اداره کل امور بانوان معاونت امور اجتماعی و فرهنگی شهرداری تهران به نمایش آثار خواهد پرداخت و در پایان برگزیدگان این دوره معرفی خواهند شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان هفتمین جشنواره «پروین اعتصامی» معرفی شدند

  برگزیدگان هفتمین جشنواره «پروین اعتصامی» معرفی شدند

  مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی طی مراسمی در ایوان شمس برگزار شد.
 • برگزیدگان «پروین اعتصامی» در ایوان شمس معرفی می‌شوند

  برگزیدگان «پروین اعتصامی» در ایوان شمس معرفی می‌شوند

  هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی جمعه با معرفی برگزیدگان در تالار ایوان شمس به پایان می‌رسد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» آیین اختتامیه جشنواره فیلم پروین اعتصامی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان فرهنگی کشور در سالن آفتاب تالار ایوان شمس برگزار می‌شود.
 • معرفی فیلم‌های بخش بین‌الملل جشنواره «پروین اعتصامی»

  معرفی فیلم‌های بخش بین‌الملل جشنواره «پروین اعتصامی»

  30 فیلم کوتاه از بیش از 20 کشور جهان در هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی به نمایش درمی‌آیند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی، در این دوره از جشنواره فیلم پروین اعتصامی از بین بیش از 400 اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره، 30فیلم کوتاه داستانی و مستند توانستند که در بخش مسابقه بین الملل جشنواره برای کسب جایزه به رقابت بپردازند.
 • پیام وزیر فرهنگ و ارشاد به جشنواره فیلم پروین اعتصامی

  پیام وزیر فرهنگ و ارشاد به جشنواره فیلم پروین اعتصامی

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بی‌شک در جشنواره پروین اعتصامی تبیین شخصیت زنان بزرگ تاریخ می‌تواند جایگاهی تعیین کننده و تاثیرگذار داشته باشد. آسمان معرفت به اختران پروینی می‌بالد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی پيام داد.
 • هفتمین جشنواره «پروین اعتصامی» در سینماتک افتتاح می‌شود

  هفتمین جشنواره «پروین اعتصامی» در سینماتک افتتاح می‌شود

  آیین افتتاحیه هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی فردا یکشنبه ساعت ۱۷ در سینما تک موزه هنرهای معاصر با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری و همچنین اعضا هیات انتخاب و داوری جشنواره برگزار خواهد شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» آیین افتتاحیه جشنواره فیلم با حضور چهره‌های فرهنگی و هنری و همچنین اعضا هیات انتخاب و داوری جشنواره برگزار خواهد شد.
آخرین خبرها