آزمون فیلمسازی سینمای جوان برگزار شد

آزمون جذب هنرجو در دوره بلند مدت فیلمسازی در هفت انجمن سینمای جوانان ایران برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سعید ربیعی معاون آموزشی و فرهنگی انجمن سینمای جوانان ایران در باره برگزاری آزمون های دفاتر انجمن گفت: بیست و چهارم بهمن آزمون دوره بلند مدت آموزش فیلمسازی را درهفت دفتر در استانهای مختلف برگزارکردیم. این آزمون برای دفاتری برگزار شد که موفق نشده بودند در آزمون سراسری مهر ماه به حد نصاب برسند.
وی در باره دفاتری که این آزمون را  برگزار کردند عنوان کرد: این آزمون در دفاتر سمنان ، تالش ، بوشهر، کرج ، ارومیه ، رفسنجان ولاهیجان برگزار شد و بعد از اعلام نتایج و اعلام نام برگزیدگان کلاسها از پنجم اسفند ماه درترم اول برگزار می شود.
ربیعی در باره درس های این کلاس ها گفت: این افراد دوره  بلند مدت فیلم سازی را به مدت یک سال پشت سر می گذراند .حداقل تشکیل این دوره ها با پانزده نفر  و حداکثر با بیست و پنج نفر خواهد بود.
قابل ذکر است درس های آزمون ورودی متقاضیان تست هوش، تست خلاقیت، اطلاعات عمومی در زمینه سینما  بوده است.


نهمین هفته فیلم و عکس انجمن سینمای جوانان ایران دفتر کاشان برگزار می شود
23 الی 27 بهمن ماه 1391در تالار فرهنگ اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان برگزار می شود.
این هفته فیلم به همت انجمن سینمای جوانان ایران دفتر کاشان و اداره فرهنگ و ارشاداسلامی کاشان  وهمکاری شرکت فیلمسازی پنجره آبی و سازمان رفاهی تفریحی برگزار می‌شود.
در این هفته فیلم تولیدات این دفتر که توسط فیلمسازان کاشانی ساخته شده است به نمایش درمی آید.
 42 فیلم د رقالبهای انیمیشن – مستند و داستانی  از 35 فیلمساز کاشانی در بخش رقابتی و غیر رقابتی به نمایش در می آیند همچنین نمایش فیلمهای برگزیده  بیست و نهمین جشنواره فیلم کوتاه تهران نیز در این ایام برنامه ریزی شده است.
قابل ذکر است مروری بر آثار علی شاهیده فیلمساز کاشانی نیز از جمله برنامه های جنبی این هفته فیلم است.
نمایش  40 قطعه عکس از 37عکاس کاشانی  انتخاب شده از 361 عکس رسیده به دبیرخانه در نگار خانه آزادی  از برنامه های بخش عکس جشنواره است.
از جمله برنامه های جنبی این هفته فیلم برگزاری کارگاه آموزشی تهدید نرم و سینما با مروری بر چند فیلم سینمایی با حضور آقای سید محمد حسین معصومی  نیز می توان اشاره کرد.
هفته فیلم و عکس کاشان از  23 بهمن ماه از ساعت 16 با نمایش فیلمها شروع به کار کرده و مراسم اختتامیه درروز جمعه 27 بهمن ماه 1391 از ساعت 18 در تالار فرهنگ واقع در خیابان آیت الله سعیدی (نطنز) برگزار می شود.
شایان ذکر است، روز دوشنبه 23 بهمن افتتاحیه نمایشگاه عکس نهمین هفته فیلم و عکس با حضور تمامی عکاسان و هنرمندان شهر و با حضور ریاست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی کاشان برگزار گردید.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها