نشست خبری هفتمین جشنواره «پروین اعتصامی» برگزار شد

نشست خبری هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی صبح امروز با حضور مازیار رضاخانی دبیر و فرناز قیصری پور دبیر اجرایی جشنواره در تالار ایوان شمس برگزار شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در ابتدای نشست رضاخانی با اشاره به اینکه جشنواره پروین اعتصامی با حمایت مستقیم وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود؛ گفت: وزیر ارشاد ضمن حمایت از جشنواره اعلام کردند که جشنواره فیلم پروین اعتصامی یکی از مهم‌ترین جشنواره‌های در حال برگزاری است.
وی در ادامه سایر حامیان جشنواره را معرفی کرد: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران، انجمن خدمات فرهنگی ایرانیان، امور بانوان شهرداری تهران از این دوره جشنواره پروین اعتصامی حمایت می‌کنند.
رضاخانی با اعلام حضور 884 زن فیلمساز در کشور گفت: دبیرخانه جشنواره چندی پیش با بررسی زنان فیلمساز شرکت کننده در دوره‌های گذشته این جشنواره اعلام کرد که 884 فیلمساز زن در ایران وجود دارند؛ که این در دنیا بی‌نظیر است.
دبیر جشنواره بخش‌های مختلف را چنین معرفی کرد: بخش نیلوفر زرین مختص فیلمسازان زن با موضوع آزاد و مردان فیلمساز با موضوع زن، بخش نیلوفر سیمین مختص زنان فعال در رشته‌های تخصصی سینما، بخش ویژه با موضوع نقش زن در اقتصاد خانواده، بخش نگاه نو نقش زن در تحکیم بنیاد خانواده و تاثیر مادر ایرانی-اسلامی در تربیت فرزندان، بخش پروین اعتصامی با موضوع اشعار و اندیشه‌های بانو پروین اعتصامی، بخش بانوی قهرمان و بخش ویژه پیامبر اعظم (ص).
در ادامه نشست فرناز قیصری پور در خصوص بخش بین‌الملل جشنواره توضیح داد: در این دوره 400 فیلم از بیش از 22 کشور از جمله کشورهای: آمریکا، ایرلند، فنلاند، هلند، اسپانیا، استرالیا، انگلستان، دانمارک، ژاپن، هند، ترکیه، ارمنستان و... به دبیرخانه جشنواره رسیده است.
دبیر اجرایی جشنواره اضافه کرد: در این دوره عربستان نیز سه فیلم به جشنواره ارسال کرده بود؛ که باتوجه به موضوع جشنواره یعنی زنان برای ما بسیار جالب بود.
سپس رضاخانی در خصوص جوایز جشنواره توضیح داد: جوایز این دوره از جشنواره با وجود تمام مشکلات مالی و موانع کاهشی نداشته و به تعداد جوایز تشویقی نیز افزوده شده است.
جایزه اختصاصی بهترین نامگذاری فیلم براساس تم، محتوا و ساختار با نام «شاعر عالی قدر» جزو جوایز ویژه جشنواره است.
وی همچنین اعلام کرد طی نظرسنجی دبیرخانه جشنواره از بیش از 60 چهره فرهنگی هنری از یک بازیگر متفاوت نسل دوم و سوم در اختتامیه تقدیر خواهد شد.
فرناز قیصری پور کاندیداهای این بخش را معرفی کرد: لیلا حاتمی، ترانه علیدوستی و نگار جواهریان سه کاندید دریافت این جایزه هستند که نهایتا در مراسم اختتامیه برگزیده تقدیر خواهد شد.
هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین با نمایش 101 فیلم در بخش‌های مختلف 1 تا 4 اسفند در سالن سینماتک موزه هنرهای معاصر تهران برگزار می‌شود.
در اختتامیه این جشنواره از سه بانوی جانباز دفاع مقدس و دو استاد ادبیات که در دانشگاه‌های خارج از کشور تدریس می‌کنند؛ تقدیر خواهد شد.  

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان هفتمین جشنواره «پروین اعتصامی» معرفی شدند

  برگزیدگان هفتمین جشنواره «پروین اعتصامی» معرفی شدند

  مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی طی مراسمی در ایوان شمس برگزار شد.
 • برگزیدگان «پروین اعتصامی» در ایوان شمس معرفی می‌شوند

  برگزیدگان «پروین اعتصامی» در ایوان شمس معرفی می‌شوند

  هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی جمعه با معرفی برگزیدگان در تالار ایوان شمس به پایان می‌رسد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» آیین اختتامیه جشنواره فیلم پروین اعتصامی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان فرهنگی کشور در سالن آفتاب تالار ایوان شمس برگزار می‌شود.
 • معرفی فیلم‌های بخش بین‌الملل جشنواره «پروین اعتصامی»

  معرفی فیلم‌های بخش بین‌الملل جشنواره «پروین اعتصامی»

  30 فیلم کوتاه از بیش از 20 کشور جهان در هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی به نمایش درمی‌آیند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی، در این دوره از جشنواره فیلم پروین اعتصامی از بین بیش از 400 اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره، 30فیلم کوتاه داستانی و مستند توانستند که در بخش مسابقه بین الملل جشنواره برای کسب جایزه به رقابت بپردازند.
 • نگار جواهریان و بهنوش طباطبایی کیک جشنواره «پروین» را بریدند

  نگار جواهریان و بهنوش طباطبایی کیک جشنواره «پروین» را بریدند

  آیین افتتاحیه هفتمین جشنواره‌ ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «پروین اعتصامی» در سینما تک موزه هنرهای معاصر برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» بهنوش طباطبایی که اجرای مراسم را بر عهده داشت، گفت: اگرچه این جشنواره نامی زنانه بر خود دارد ولی از حضور جنس دیگر که مرد باشد، حذر نمی‌کند.
 • پیام وزیر فرهنگ و ارشاد به جشنواره فیلم پروین اعتصامی

  پیام وزیر فرهنگ و ارشاد به جشنواره فیلم پروین اعتصامی

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بی‌شک در جشنواره پروین اعتصامی تبیین شخصیت زنان بزرگ تاریخ می‌تواند جایگاهی تعیین کننده و تاثیرگذار داشته باشد. آسمان معرفت به اختران پروینی می‌بالد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی پيام داد.
آخرین خبرها