میزراخانی: نمایش فیلم‌های کوتاه انجمن در شبکه نمایش

هاشم میرزاخانی، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران گفت: به منظور نهادینه کردن فیلم کوتاه در سطح جامعه ودر پی سیاست نمایش عمومی فیلم کوتاه انجمن سینمای جوانان برنامه های مختلفی را پیش رو دارد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» میرزاخانی در ادامه گفت: با توجه به جذابیت و قابلیتی که فیلم کوتاه دارد و می تواند در حداقل زمان ممکن پیام خود را به مخاطب منتقل نماید لذا با شروع نمایش آن در شبکه های سیما و همچنین ورود آن به شبکه نمایش خانگی مخاطبین خود را خواهد یافت و شاهد روزی خواهیم بود که تمامی شبکه ها اقدام به نمایش فیلم کوتاه نمایند.
مدیرعامل انجمن به توافق انجام شده با شبکه نمایش اشاره کرد و ادامه داد: براساس توافق انجام شده بین انجمن سینمای جوانان ایران و شبکه نمایش از این پس فیلم‌های کوتاه تولیدی انجمن سینمای جوانان ایران در کنار سایر آثار کوتاه فیلمسازان برای نمایش عمومی به شبکه نمایش می روند.
وی در ادامه توضیح داد: فیلم‌های کوتاه تا 15 دقیقه در برنامه کلاکت به تهیه کنندگی پژمان لشکری پور روزهای سه شنبه، چهارشنبه و پنجشنبه از ساعت 30 : 20  در این شبکه به نمایش در می‌آید و تکرار آن نیز روز بعد به ترتیب در دو نوبت و ساعت 30 :10 و 30 : 14 از همان شبکه به نمایش در خواهد آمد که با توجه به ساعت مناسب نمایش  دو بار تکرار موجبات رضایت علاقه مندان به این حوزه را فراهم خواهد نمود.
رئیس هیات مدیره انجمن خاطرنشان کرد: نمایش فیلم کوتاه در دو سال اخیر در سینما سپیده و پردیس سینما آزادی تهران آغاز شده بود، اما به دلایل مختلف مانند ساعت نمایش و یا دوری و امکانات تردد فیلمسازان مورد استقبال مطلوب فیلمسازان قرار نگرفت لذا در صدد بر آمدیم تا با انتخاب مکانی مناسب به عنوان پاتوق فرهنگی نمایش فیلم کوتاه و جمع شدن اهالی فیلم کوتاه در کنار هم با امکان نقد و بررسی آثار فضای تازه ای را برای این موضوع ایجاد و تجربه نماییم که در حال گفت و گو با مسئولین مربوطه هستیم و ان شا ا.. به زودی خبر آن اعلام خواهد شد.
از دیگر موارد اشاره شده توسط میرزاخانی تهیه دو مجموعه لوح فشرده از آثار فیلمسازان برگزیده فیلم کوتاه همزمان  با برگزاری بیست و هفتمین و بیست و هشتمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در فاصله سالهای 1390 و 1391 بود که سبب شد تا آثار کوتاه برگزیده در اختیار علاقه مندان به این حوزه قرار گیرد و در جهت ادامه این حرکت میرزاخانی اضافه کرد به زودی مجموعه آثار فیلمسازان فیلم کوتاه به شکل گسترده تر در اختیار شبکه های نمایش خانگی  قرار می گیرد.
وی در ادامه اعلام کرد واحد بازرگانی انجمن آمادگی دارد تا فیلمسازانی که مایل به ارائه آثارشان به شبکه نمایش هستند به این شبکه متصل نماید.
قابل ذکر است، فیلم کوتاه «پشت خاکریز» به کارگردانی مرضیه عباس اوغلی، «به رنگ چادر مادرم » ساخته زهرا کاظمی و «بند ناف» مجید غلامرضایی و محمدرضا صادقی به ترتیب آثاری هستند که طی هفته جاری از سه شنبه تا پنجشنبه به نمایش در خواهند آمد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها