۲۳ آذر آخرین مهلت ارسال آثار به جشنواره «پروین اعتصامی»

هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی به همت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و خانه حمایت از زنان هنرمند ایرانیان اسفند ماه سال جاری برگزار می‌شود.
فرناز قیصری‌پور مدیر اجرایی جشنواره پروین اعتصامی در گفت‌وگو با خبرنگار «پایگاه خبری فیلم کوتاه» اعلام کرد: ۲۳ آذر ماه آخرین مهلت ارسال آثار به دبیرخانه جشنواره است و تا افتتاحیه جشنواره 83 روز باقی مانده است. قیصری‌پور تاکید کرد که دوره هفتم جشنواره با حمایت مستقیم دکتر حسینی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار می‌شود.
وی شایعات موجود در خصوص عدم برگزاری جشنواره را بی‌اساس دانست و افزود: جواد شمقدری رییس سازمان سینمایی کشور در چند دوره گذشته از جشنواره حمایت کرد؛ اما امسال معاونت سینمایی درگیر مشکلات مالی بود و نمی‌توانست مثل گذشته از ما حمایت کند. ما این موضوع را با دکتر حسینی وزیر ارشاد در میان گذاشتیم و ایشان هزینه‌های جشنواره را تقبل کرد.
قیصری‌پور تاکید کرد: تمام تلاش من بر این بوده که این جشنواره وارد حاشیه نشود. ما در هیچ زمان و هیچ جایی اعلام نکردیم که رییس سازمان سینمایی کشور با برگزاری جشنواره مخالف است و ایشان هم فقط اعلام کرده بود که مشکلات مالی دارد.
مدیر اجرایی جشنواره پروین اعتصامی اعلام کرد: ما فراخوان جشنواره را به کلیه دفاتر سینمای جوان و حوزه هنری در سراسر کشور ارسال کرده‌ایم و خوشبختانه هم در تهران و هم در شهرستان‌ها استقبال خوبی از جشنواره صورت گرفته است. با این حال، متاسفانه بخش اعظم فیلم‌ها در یک هفته آخر به دبیرخانه ارسال می‌شود و فیلمسازان ما را در هفته آخر غافلگیر می‌کنند. امیدواریم امسال این مشکل برطرف شود و ترافیک کاری ما در هفته آخر زیاد نباشد.
او بخش‌های مختلف جشنواره را چنین برشمرد: بخش نیلوفر زرین مختص زنان فیلمساز با موضوع آزاد و مردان فیلمساز با موضوع زن؛ نیلوفر سیمین مختص زنان فعال در رشته‌های تخصصی سینما از دست‌اندرکاران فیلم‌های شرکت‌کننده در بخش نیلوفر زرین؛ بخش ویژه با موضوع زن در اقتصاد خانواده و زنان سرپرست خانوار؛ بخش نگاه نو در خصوص نقش زن در تحکیم بنیان خانواده و تاثیر مادر ایرانی- اسلامی در تربیت فرزندان؛ بخش پروین اعتصامی در قالب فیلم، فیلمنامه و مقاله با موضوع اشعار و اندیشه‌های پروین اعتصامی؛ بخش بانوی قهرمان ایرانی با موضوع زنان قهرمان ایرانی در عرصه‌های ورزش، دانش، پژوهش، فلسفه، علوم دینی و تربیتی، فرهنگ و هنر و اسطوره‌های انقلاب و دفاع مقدس؛ بخش ویژه پیامبر اعظم (ص) و بخش بین‌الملل شامل مسابقه بین الملل با موضوع اهمیت خانواده از منظر ادیان توحیدی، بخش ویژه بین‌الملل، جایزه بزرگ جشنواره و جایزه بهترین نام فیلم.
قیصری‌پور اعلام کرد که چهار بخش ویژه، نگاه نو، بانوی قهرمان ایرانی و بخش ویژه پیامبر اعظم (ص) امسال به جشنواره اضافه شده و در همین مدت کوتاه، استقبال خوبی از همه بخش‌ها صورت گرفته است.
طبق اعلام دبیرخانه جشنواره، محل دبیرخانه هفتمین دوره جشنواره ملی پروین اعتصامی تغییر کرده است و فیلمسازان می‌توانند تا تاریخ تعیین شده، آثار خود را به آدرس خیابان سید جمال‌الدین اسدآبادی، خیابان هفتم، پلاک 31، طبقه دوم، واحد 11 ارسال کنند.
هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی از یکم تا چهارم اسفند برگزار می‎شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان هفتمین جشنواره «پروین اعتصامی» معرفی شدند

  برگزیدگان هفتمین جشنواره «پروین اعتصامی» معرفی شدند

  مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی طی مراسمی در ایوان شمس برگزار شد.
 • برگزیدگان «پروین اعتصامی» در ایوان شمس معرفی می‌شوند

  برگزیدگان «پروین اعتصامی» در ایوان شمس معرفی می‌شوند

  هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی جمعه با معرفی برگزیدگان در تالار ایوان شمس به پایان می‌رسد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» آیین اختتامیه جشنواره فیلم پروین اعتصامی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان فرهنگی کشور در سالن آفتاب تالار ایوان شمس برگزار می‌شود.
 • معرفی فیلم‌های بخش بین‌الملل جشنواره «پروین اعتصامی»

  معرفی فیلم‌های بخش بین‌الملل جشنواره «پروین اعتصامی»

  30 فیلم کوتاه از بیش از 20 کشور جهان در هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی به نمایش درمی‌آیند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی، در این دوره از جشنواره فیلم پروین اعتصامی از بین بیش از 400 اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره، 30فیلم کوتاه داستانی و مستند توانستند که در بخش مسابقه بین الملل جشنواره برای کسب جایزه به رقابت بپردازند.
 • نگار جواهریان و بهنوش طباطبایی کیک جشنواره «پروین» را بریدند

  نگار جواهریان و بهنوش طباطبایی کیک جشنواره «پروین» را بریدند

  آیین افتتاحیه هفتمین جشنواره‌ ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «پروین اعتصامی» در سینما تک موزه هنرهای معاصر برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» بهنوش طباطبایی که اجرای مراسم را بر عهده داشت، گفت: اگرچه این جشنواره نامی زنانه بر خود دارد ولی از حضور جنس دیگر که مرد باشد، حذر نمی‌کند.
 • پیام وزیر فرهنگ و ارشاد به جشنواره فیلم پروین اعتصامی

  پیام وزیر فرهنگ و ارشاد به جشنواره فیلم پروین اعتصامی

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بی‌شک در جشنواره پروین اعتصامی تبیین شخصیت زنان بزرگ تاریخ می‌تواند جایگاهی تعیین کننده و تاثیرگذار داشته باشد. آسمان معرفت به اختران پروینی می‌بالد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی پيام داد.
آخرین خبرها