هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی برگزار می‌شود

وزیر ارشاد در دیدار اعضای شورای سیاستگذاری هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‏المللی فیلم پروین اعتصامی قول حمایت این وزارتخانه برای تامین بودجه این برنامه را داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در نشست اعضای شورای سیاستگذاری این جشنواره متشکل از سیدهادی منبتی، محمدرضا اصلانی، مازیار رضاخانی، فرناز قیصری پور و گل زمان اوجاقی با وزیر ارشاد در ابتدای جلسه مازیار رضاخانی دبیر جشنواره با ارائه گزارشی از عملکرد شش دوره پیشین و اهداف برگزاری دوره هفتم، از حمایت های شمقدری رییس سازمان سینمایی کشور در طول سال های گذشته در برگزاری جشنواره پروین اعتصامی قدردانی کرد.
در ادامه نشست وزیر ارشاد نیز عنوان کرد: جشنواره پروین اعتصامی یکی از مهمترین جشنواره های در حال برگزاری است که مختص فیلم هایی با موضوع زن استو به معرفی زنان برتر در حوزه های مختلف می پردازد و باید به جشنواره هایی با این موضوعیت توجه بیشتری کرد.
وی ضمن بررسی ابعاد شخصیتی پروین اعتصامی گفت: وی از شاعران بلند آوازه‌ ایرانی است که زندگی پربار، شخصیت و اندیشۀ والای او و نیز وجود معانی بلند در سروده‌هایش، او را از جایگاهی ممتاز در فرهنگ و ادب فارسی برخوردار کرده است که به عنوان الگویی مناسب از زن مسلمان ایرانی مورد توجه ویژه قرار دارد.
به همین دلیل دوره هفتم جشنواره نیز همچون دوره های پیشین بدون وقفه اجرا و بودجه برگزاری آن توسط این وزارتخانه تامین می شود تا این جشنواره بتواند هر چه باشکوه تر از سال های قبل اجرا شود.
هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین المللی فیلم پروین اعتصامی با موضوع نقش زن در تنظیم اقتصاد خانواده مختص زنان فیلمساز با موضوع آزاد و مردان فیلمساز با موضوع زناز اول تا چهارم اسفندماه به دبیری مازیار رضاخانی در تهران برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان هفتمین جشنواره «پروین اعتصامی» معرفی شدند

  برگزیدگان هفتمین جشنواره «پروین اعتصامی» معرفی شدند

  مراسم اختتامیه هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی طی مراسمی در ایوان شمس برگزار شد.
 • برگزیدگان «پروین اعتصامی» در ایوان شمس معرفی می‌شوند

  برگزیدگان «پروین اعتصامی» در ایوان شمس معرفی می‌شوند

  هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی جمعه با معرفی برگزیدگان در تالار ایوان شمس به پایان می‌رسد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» آیین اختتامیه جشنواره فیلم پروین اعتصامی با حضور وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و مسئولان فرهنگی کشور در سالن آفتاب تالار ایوان شمس برگزار می‌شود.
 • معرفی فیلم‌های بخش بین‌الملل جشنواره «پروین اعتصامی»

  معرفی فیلم‌های بخش بین‌الملل جشنواره «پروین اعتصامی»

  30 فیلم کوتاه از بیش از 20 کشور جهان در هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی به نمایش درمی‌آیند. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی هفتمین جشنواره فیلم پروین اعتصامی، در این دوره از جشنواره فیلم پروین اعتصامی از بین بیش از 400 اثر ارسالی به دبیرخانه جشنواره، 30فیلم کوتاه داستانی و مستند توانستند که در بخش مسابقه بین الملل جشنواره برای کسب جایزه به رقابت بپردازند.
 • نگار جواهریان و بهنوش طباطبایی کیک جشنواره «پروین» را بریدند

  نگار جواهریان و بهنوش طباطبایی کیک جشنواره «پروین» را بریدند

  آیین افتتاحیه هفتمین جشنواره‌ ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم «پروین اعتصامی» در سینما تک موزه هنرهای معاصر برگزار شد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» بهنوش طباطبایی که اجرای مراسم را بر عهده داشت، گفت: اگرچه این جشنواره نامی زنانه بر خود دارد ولی از حضور جنس دیگر که مرد باشد، حذر نمی‌کند.
 • پیام وزیر فرهنگ و ارشاد به جشنواره فیلم پروین اعتصامی

  پیام وزیر فرهنگ و ارشاد به جشنواره فیلم پروین اعتصامی

  وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: بی‌شک در جشنواره پروین اعتصامی تبیین شخصیت زنان بزرگ تاریخ می‌تواند جایگاهی تعیین کننده و تاثیرگذار داشته باشد. آسمان معرفت به اختران پروینی می‌بالد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی به هفتمین جشنواره ملی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم پروین اعتصامی پيام داد.
آخرین خبرها