جشنواره فیلم کوتاه تهران مهمترین رویداد در زمینه نمایش فیلم

جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران مهمترین رویداد در زمینه نمایش و نقد فیلم کوتاه است
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سلیم غفوری مستند ساز و عضو هیات انتخاب بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران طی یادداشتی به این جشنواره این جشنواره را مهم ترین رویداد در زمینه نمایش و نقد فیلم های کوتاه دانست.
جشنواره فیلم کوتاه تهران، مهم ترین رویداد در زمینه نمایش و نقد فیلم های کوتاه و فیلمسازان جوان کشور است. اکثر فیلمسازان جوان فضایی برای ارائه و نمایش آثار خود ندارند و قطعا این جشنواره در رشد و ارتقاء جایگاه فیلم کوتاه و همچنین دقت بیشتر فیلمسازان جوان در تولید آثار خود نقش بسیار مهم و محوری دارد. باشد که به امید خداوند متعال شاهد تولیدات بهتر و ارزشمندتری توسط سینماگران کشورمان در سال های آتی باشیم.

تغییر مکان برگزاری جشنواره باعث می شود تعداد زیاد تری مخاطب فیلمهای جشنواره را ببینند
مرتضی شعبانی مستند ساز و کارشناس سینمای کوتاه و مستند در باره برگزاری جشنواره عنوان کرد: جشنواره فیلم کوتاه در تمام دوران برگزاریش موثر بوده است و جابه جایی مکان برگزاری جشنواره در پردیس سینمایی ملت هم یک ویژگی بسیار خوب و حائز اهمیت برای این جشنواره بود که تعداد زیادتری از علاقمندان فیلم کوتاه مجال فیلم دیدن در جشنواره را پیدا کنند و تعداد زیاد تری فیلم هم مجال نمایش  در جشنواره را به دست بیاورند.
شعبانی با تاکید بر اینکه تغییر مکان جشنواره با توجه به رشد علاقمندان فیلم کوتاه یک امر اجتناب ناپذیر بود تصریح کرد: دوری مسیرپردیس سینمایی ملت نسبت به وسط شهر مقداری شرایط رفت و آمد رابرای علاقمندان دشوار کرده بود اما کیفیت خوب نمایش فیلمها این مسائل را تحت الشعاع قرار می داد.
این فیلمساز ضمن اشاره به جایگاه آموزش در کار فیلمسازان جوان گفت: جوانهای فیلمساز برای رشد و پیشرفت نیاز به آموزش و تجربه اندوزی دارند.
استقبال خوب جوانها از چند نشست در جشنواره نشان داد جوانها در صورت حضور اساتید با دانش و با تجربه از این کلاسها و کارگاههای آموزشی استقبال می کنند. موقعی که جوان فیلم ساز متوجه می شود فیلمساز با تجربه ای مثل رسول صدر عاملی تجربیات سی ساله دوران کاریش را به صورت خیلی ملموسی ارائه می کند با اشتیاق از این تجربیات بهره برداری می کند. باید در طول سال هم از این کارگاههای موثر آموزشی در برنامه های انجمن سینمای جوانان بهره برداری کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها