صمدی: این فیلمسازان جوان شریف را دریابیم

یدا... صمدی: این فیلمسازان جوان شریف را دریابیم. اینان آینده درخشان ما هستند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، یداا.. صمدی کارگردان و عضو هیات داوران جشنواره در یادداشتی به جشنواره از مسئولین خواست: فیلمسازان جوان و شریف را دریابند و آنان را آینده درخشان ایران دانست.
یدا... صمدی نوشته است: به قول استادم: «یک نقاش خوب، همانطور که در صفحه بزرگ یک بوم نقاشی می تواند اثری ماندگار خلق کند، پشت یک قوطی کبریت هم می تواند همان اثر را خلق کند...
بسیاری از آثار فیلمسازان فیلم های کوتاه مستند، داستانی و پویانمایی شریف تر و هنرمندانه تر از بسیاری از فیلم های بلند سینمایی گیشه های میلیارد تومانی هستند. این فیلمسازان جوان شریف را دریابیم. اینان آینده درخشان ما هستند.
بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران، توسط انجمن سینمای جوانان ایران و به دبیری هاشم میرزاخانی از 10 تا 16 مهرماه در تهران و همزمان سراسر کشور برگزار شد.
  
کتاب هنر و عکاسی منتشر شد
کتاب هنر و عکاسی نوشته آرون شارف ترجمه حسن زاهدی با ویرایش مجدد اسماعیل عباسی توسط این انجمن منتشر شد.
کتاب هنر و عکاسی کتاب پایه آموزش عکاسی دانشگاهی است که برای اولین بار در سال 1371 توسط انجمن سینمای جوانان ایران ترجمه و منتشر و با توجه به مرجع بودن کتاب و درخواست جامعه دانشگاهی این کتاب مجدداً در سال جاری تجدید چاپ شد.
در فهرست این کتاب علاوه بر پیشگفتار و مقدمه به مبحاث نظری عکاسی از جمله اختراع عکاسی، چهره نگاری، منظره  واقع نمایی، دلاکروآ و عکاسی ، معمای واقعیتگرایی، قدرت عکاسی، امپرسیونیسم، دگا و تصویر فوری، بازنمایی حرکت در عکاسی و هنرهای تجسمی، عکاسی به عنوان هنر؛هنر به عنوان عکاسی، فراسوی عکاسی وفراسوی هنر در 12 فصل بیان شده و در پایان کتاب به نتیجه گیری ختم شده است.
دکتر آرون شارف نویسنده کتاب در ایالات متحده آمریکا به دنیا آمده و در رشته هنر و انسان شناسی دانشگاه کالیفرنیا تحصیل کرده است او در موسسه کورتولد دانشگاه لندن موفق به دریافت درجه دکترا شد. از دیگر تالیفات او کتاب عکاسی خلاق است.
علاقه مندان برای تهیه کتاب فوق می توانند به نشانی انجمن سینمای جوانان ایران واقع در تهران – میدان آرژانتین – خیابان احمدقصیر – خیابان نوزدهم – پلاک 9 مراجعه و یا با تلفن 88107144 الی 45 واحد انبار تماس بگیرند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها