جشنواره کودک فرصتی مغتنم و بی‎بدیل برای فرهنگ‏سازی است

دبیر جشنواره فیلم کودک در پیامی اعلام کرد:‌ جشنواره فیلم کودک را فرصتی مغتنم و بی بدیل برای فرهنگ سازی و یا به عبارتی دیگر جریان سازی در حوزه فرهنگ و هنر می دانم آن هم در مقطع زمانی بسیار مناسب و حساس.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری بیست و ششمین جشنواره بین الملی فیلم کودک، سید احمد میرعلایی در ادامه این پیام تصریح کرده است: در این دوران، ما متعهد و موظف به نگاه درست و توام با ارزش های اخلاقی، انسانی و اسلامی هستیم چون هر گونه آموزش و یا رفتار ما، بازخوردی در جهان کودکان دارد وشاید کوچکترین خطای انسانی به ناهنجاری های بزرگی در آینده اجتماع بدل شود و ما در این قبال مسئولیم. 
این جایگاه حساس والدین، آن ها را نیازمند به ابزار و امکانات لازم برای فرهنگ سازی می کند. یکی از این وسایل ارتباط جمعی، سینماست که به دلیل جذابیت های فراوان می تواند حتی نقش اصلی را در تعلیم و تربیت ایفا کند و حتی به رفع پاره ای از نواقص و مشکلات علوم مختلف به ویژه علوم انسانی که مقام معظم رهبری به آن تاکید ورزیدند یاری رساند. فراموش نکنیم سینما به ویژه سینمای کودک این ظرفیت را دارد که به تصحیح امور کمک کند.
ما به نوبه خود تلاش می کنیم جشنواره ای را با خلوص نیت و متکی بر ارزش های اخلاقی و انسانی و اسلامی کشورمان، چه بر اساس تبلور اندیشه های موجود دو جریان مهم تاریخ ایران یعنی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس و چه برخورداری از مواهب بزرگان اسلام و پیامبر (ص) و سرچشمه های بزرگ الگوهای انسانی یعنی امامان شیعه عجین کنیم تا از این ظرفیت به خوبی در تربیت جگرگوشه های خود بهره گیریم. امید است در این دوران حساس به گونه ای عمل کنیم که در قیامت شرمنده یگانه مصلح و منجی بشریت حضرت مهدی (عج) نشویم.
سال گذشته تلاش کردیم در حد بضاعت خود جشنواره ای به گستره ایران اسلامی برگزار کنیم و کودکان و نوجوانان این سرزمین و به ویژه مناطق محروم را بر سر سفره رنگین جشنواره بنشانیم که آمارها نشان از رکوردهایی مطلوب دارند و به یاری خدا توانستیم دل بسیاری از کودکان و نوجوانان  این سرزمین را هر چند با لبخندی کوچک پیوند زنیم. امسال نیز به یقین گام های فراتر برخواهیم داشت. در جشنواره بیست و ششم به ماننده دوره قبل پیامی دیگر را برای این رویداد تبیین کرده ایم تا این هدف را در کنار سرگرم سازی کودکان به مرور محقق کنیم. پیام این جشنواره کودک بانشاط ، نوجوان آگاه و خانواده پایدار است که امیدوارم این جشنواره در حد بضاعت خود بتواند آن را در حوزه های ملی و بین المللی منعکس کند.  
سال گذشته پرچم و نشان بارگاه حضرت امیر المومنین(ع) منشا عدالت و انسانیت و ارزش های اخلاقی را بر فراز جشنواره فیلم کودک برافراشیم. امسال نیز میهمان فاطمه الزهرا (س) الگوی شایسته تمام بانوان جهان هستیم و امیدواریم آن حضرت ما را در تحقق اهدافی که پیش روی داریم یاری رساند. و من الله توفیق.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها