فیلم‎هایی از 34 کشور جهان در جشنواره فیلم کودک

مدیر اجرایی بیست و ششمین جشنواره بین المللی فیلم های کودکان و نوجوانان با اشاره به تنوع مطلوب آثار بخش بین الملل، تصریح کرد: امسال آثاری از 34 کشور جهان در جشنواره فیلم کودک به نمایش در می آید.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری جشنواره فیلم کودک، جعفر گودرزی اضافه کرد: با تلاش های صورت گرفته شاهد تعدد و تنوع آثار جذاب در بخش بین الملل خواهیم بود که به یقین با دوبله همزمان فضای هیجان انگیزی را برای کودکان فراهم خواهد کرد.
وی با اشاره به اینکه جشنواره فیلم هایی از اقلیم های مختلف را در بر می گیرد، افزود: این آثار به خوبی می توانند مختصاتی از سینمای کودک و نوجوان در اغلب نقاط جهان را برای کارشناسان و مخاطبان ترسیم کنند.
مدیر اجرایی جشنواره فیلم کودک با تاکید بر اینکه امسال تمامی قاره ها در جشنواره فیلم دارند، تصریح کرد: از آسیا 11 کشور، از اروپا 18 کشور، از آفریقا کشور صاحب صنعت سینمای مصر، از آمریکا 3 کشور و از قاره استرالیا یک کشور در جشنواره امسال حضور دارند.
گودرزی با اشاره به تنوع کشورهای آسیایی و اروپایی در جشنواره فیلم کودک، یادآور شد: جشنواره از شرق دور تا خاورمیانه از کشورهای مسلمان تا کشورهای در حال انقلاب را در برگرفته و این مساله می تواند بر جذابیت این رویداد بیافزاید.
وی با اشاره به اینکه اغلب کشورهای صاحب صنعت سینما در جشنواره حضوری پر رنگ دارند، ادامه داد: این مساله نشان دهنده جایگاه و اهمیت جشنواره فیلم کودک در سطح جهان است. همچنین ما علاوه بر کشورهای صاحب صنعت سینما، دیگر کشورهایی که در حال توسعه در این حوزه هستند را نیز در نظر گرفته ایم و این جشنواره را می توان متنوع ترین رویداد فرهنگی در عرصه بین الملل دانست.
مدیر اجرایی جشنواره فیلم کودک خاطر نشان کرد: کشور جمهوری چک با 15 فیلم، کرواسی با 14 فیلم، جمهوری کره با 12 فیلم ، فرانسه با 8 فیلم، انگلیس با 7 فیلم، روسیه با 6 فیلم و اندونزی با 4 فیلم بیشترین آثار را در جشنواره فیلم کودک دارند.
وی در پایان افزود: علاوه بر این، امسال جشنواره میزبان 70 میهمان از دست اندرکاران سینمای جهان است که با احتساب حضور آن ها، تعداد کشورهای که در جشنواره فیلم و یا مهیمان دارند از مرز 40 کشور عبور می کند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها