توحیدی: چراغ جشنواره فیلم کودک و نوجوان باید روشن بماند

فرهاد توحیدی معتقد است: جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان باید برگزار شود تا چراغ سینمای کودک همچنان روشن بماند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» این فیلمنامه نویس در گفت و گو با ستاد خبری بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان گفت: جشنواره کودک به‌عنوان جشنواره‌ای قدیمی در ایران، بعد از جشنواره فیلم فجر و در کنار جشنواره رشد، از مهم‌ترین رویدادهای فرهنگی هنری محسوب می‌شود.
وی افزود: در دهه های 60 و 70 سینمای کودک و نوجوان رونق داشت و جشنواره هم با رونق فراوانی برگزار می شد، اما طبیعی است که در دوران افت نسبی سینمای کودک، جشنواره فیلم کودک هم کمی درگیر این موضوع شود.
وی در همین راستا ادامه داد: این شرایط با تغییر جمعیت و کاهش تعداد کودکان و نوجوانان و افزایش رسانه‌های در دسترس کودکان، باعث شد تقاضا هم کاهش پیدا کند، تا به دنبال آن شاهد افول سرمایه‌گذاری و تولید در سینمای کودک باشیم. این اتفاق با افزایش ورودی فیلم‌های قاچاق و مقایسه آن فیلم‌ها با فیلم‌های داخل شرایطی ناخواسته پیش آورد که منجر به افت سینمای کودک شد و طبیعی است که افت سینمای کودک باعث می‌شود جشنواره کودک هم با یک وضعیت دیگری مواجه باشد.  اما به هر حال در شرایط فعلی جشنواره نکته‌ای مثبت در روند سینمای کودک است.
این فیلمنامه‌نویس افزود: شخصا معتقدم جشنواره باید برگزار شود. در راستای رونق بیشتر جشنواره هم باید به نکاتی چون تولید فیلم‌های بهتر، حمایت بیشتر از آثار و پی‌گیری بحث اکران توجه کرد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها