درمنش: جشنواره فیلم کوتاه تهران اندیشمند و تجربه گرا است

جشنواره فیلم کوتاه تهران برای حمایت از جوانان با استعداد برگزار می شود.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» محمد درمنش عضو هیات مدیره انجمن سینمای جوانان ایران در گفت و گو با ستاد خبری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران درباره برگزاری جشنواره گفت: هر فیلم سازی در هر رده ای که فیلم سازی می کند بعد از اینکه فیلمش ساخته شد علاقه دارد  هم فیلمش مورد ارزیابی نظرات مخاطبان قرار گیرد وهم با شرکت در جشنواره مورد تشویق و توجه  قرار بگیرد، بنابراین در چنین موقعیتی ضرورت برگزاری جشنواره ها احساس می شود.
کارگردان هیام با اشاره به انگیزه بالای فیلم سازان جوانی که در جشنواره فیلم کوتاه تهران حضور دارند تاکید کرد: ابن جوانها با انرژی مثبت فراوان با شرکت در جشنواره مصمم به رقابت با سایرین هستند واین مسئله ناشی از طبیعت جوانی است و در کمتر جشنواره ای این اندازه شور ونشاط و انگیزه در بین شرکت کنندگان وجود دارد.
کارگردان دوشیزه با اشاره به ابعاد دیگر برگزاری  جشنواره تصریح کرد: خیلی از فیلم سازان حرفه ای که در ژانرهای مختلفی مثل ملودرام فعالیت می کنند بیشتر متعلق به سینمای بدنه هستند اما فیلم سازانی که در حوزه فیلم کوتاه کار می کنند بحث گیشه برایشان دغدغه اصلی نیست و فیلم هایی می سازند که تجربه گرا هستند و در حکم تمرینی است برای باتجربه شدن در فیلمسازی. بنابراین چون جشنواره فیلم کوتاه بیشتر یک جشنواره اندیشمند و تجربه گرا محسوب می شود این ویژگی برای آن یک امتیاز است.  
این کارگردان در بخش دیگر سخنانش با مثبت برشمردن برگزاری کلاس های آموزشی در طول برگزاری جشنواره افزود : جشنواره فیلم کوتاه تهران این امتیاز را دارد که برای شو و تبلیغ برگزار نمی شود وبرای حمایت از جونان با استعداد است و برنامه های متنوع و آموزشی مثل  ورک شاپ ها موید این مسئله است و فرصت خوبی برای رشد فیلمسازانی است که علاقمند یاد گیری و آموختن هستند.
بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران و به دبیری هاشم میرزاخانی از 10 تا 16 مهر در تهران – مجموعه پردیس سینمایی ملت – و همزمان در سراسر کشور برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها