پیام مدیرعامل انجمن سینمای جوان به «جشنواره فیلم اولی‌ها»

هاشم میرزاخانی رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران به نخستین جشنواره فیلم اولی ها پیام داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» متن کامل پیام میرزاخانی به شرح ذیل است:
 
به نام خدا
طفیل هستی عشقند آدمی و پری
ارادتی بنمای تا سعادتی ببری

با درود و آرزوی بهروزی برای همه دست اندر کاران حوزه خطیر آموزش و آنانکه طلا یه داران کاروان تعلیم و اندیشه اند و روشنگر قلمرو ساحت زندگی انسانند.
سپاس خدایی را که جان را فکرت آموخت و مرا توفیق تا با تلاش دیگر دوستان مشفق در شیوه آموزش ادوار پیشین طرحی نو در اندازیم.
آنچه سالها به فیلمسازان جوان تدریس وکلیشه وار آموخته می شد، دیگر به مقتضای حال و زمان و دانش فراگیر سینمای این روزگار نبود وتشنه کامان جوان فیلم کوتاه را نه تنها سیراب نمی کرد بلکه با شیوه و سبکی که شرحش هم در ابتدا آمد تولید و اصولا عصاره همه کوشش های فیلمسازان جوان را در آرشیو زمان به فراموشی می سپرد و کمتر نسلی نو در هنرآموختگان پدیدار می گردید.
این بار در مراسم فارغ التحصیلی موفق اولین دوره آموزش و جشنواره شکوهمند فیلم اولی ها در شهریور ماه شاهد حضور کاروانی از اقصا شهرستانهای این دیاریم که با  اولین تولید خود، سرشار از نگرش و ذوق و نو آوری نسلی هستند که در آتیه ای نه چندان دور، زمام و اداره سینمای این ملک را در روند لایتغیر تاریخ  به دست خواهند گرفت.
فیلم اولی ها محصول و ثمره آن جرقه های جرات و جسارت در آسمان زلال و سرشار از محتوی و مضمون  آموزش جدید است.
 فیلم اولی ها نسلی است با جوشش و کوشش و پنداری درست در متن تغییر یافته متون دیرین آموزش که امروز در شط زمان جاریست و دلایل مبرهن این ادعا حضور تولیدات متنوع و  فر هنگی هر دیار در گستره جشنواره ای کشوری است.
اینجانب مراتب تقدیر و سپاس صمیمانه ام را از همه دست اندر کارانی که از بدو آغاز تغییر در سیستم آموزش انجمن اهتمام و سعی نموده اند اعلام می نمایم واین حضور را ارج می نهم.
قطعا اولین محصول این حرکت ثمرمند، شما فیلم اولی هایید و این جشنواره تثبیت ارزش ها و موجودیت کار جوانانی است که جویای نام هستند و تعالی و ترقی ایران عزیز...
برایتان از ذات اقدس احدیت بهروزی – کامیابی و پیشرفت آرزومندم.
 
هاشم میرزاخانی
 رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و
 دبیر نخستین جشن فارغ التحصیلی و جشنواره فیلم اولی ها 

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها