رئیس سازمان امور سینمایی به جشنواره «فیلم اولی‎ها» پیام داد

جواد شمقدری رئیس سازمان امور سینمایی و سمعی و بصری طی پیامی به فیلم اولی ها از تلاش مشفقانه اهالی انجمن سینمای جوانان ایران برای برگزاری این جشنواره سرشار از شوق و شکوهمندی تشکر کرد.
 
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» متن کامل پیام وی به شرح زیر است:

اقراء باسم ربک الذی خلق...
به نام خدایی که اندیشه و مهر و شوق پرستش و احساس زلال آفتاب درخشان هنر را در روان مخلوق خویش به ودیعت نهاد و بارقه عارفانه ترین تجلی خلقت در کارگاه آفرینش را بر خرد و جان آدمی تابانید و از درک موهبت شناخت و زیبایی ، وی را سرشار تا آدمی اوج میسر شایستگی و انسان بودن را طی نماید و رسالت جانشینی خالق خویش را در این پهنه گسترده تثبیت و پیام رسان سرچشمه بیکران زیبایی و مهرش باشد.
در آغازین سالهای این هزاره که سلطه گران متجاسر فرهنگ و هنر، تمامیت اقلیم سینما را برای کسب قدرت و تحقق اهداف استکباری خود می خواهند، نهالستان سرسبز سینمای این دیار با هوشمندی باغبانی بیدار و دلسوز پای می گیرد تا طراوت انبوه سرسبزیش رایحه رسالت انسان و گوهر گرانسنگ معنا و اخلاق را به مشام جهانیان برساند.
انجمن سینمای جوانان ایران که درونمایه و بافت اصلی اش نیروی نشاط بخش جوانان این دیار است با تغییر نگرش در متن و اصول آموزش و هدفمندی و معنا بخشیدن به تولید به سمت و سوئی روشن حرکت و برای عینیت بخشیدن به آرمانهای سینمای انقلاب اسلامی کوشید و از جان مایه گذاشت. امروز به وضوح شاهدیم که آن چرخه تغییر در نگرش ها روحی دیگر در کالبد فرتوت و فرسوده آموزش سالهای رفته دمید و تخصص را در کنار اخلاق و ارزش ها عملاً معنا بخشید.
فارغ التحصیلان اولین دوره، نماد پشتکار و دقت، فراگیری و خلق باورهای زیبای انسان و فصل جوانی هستند که با اتکای نفس و اطمینانی وافر ماحصل آفرینش هنری خویش را به نقد و بررسی می نشینند.
این کوشش ها به برگ و بار خواهد نشست و نهالستان امروز – درختان سرسبز و ایستاده ای را نوید میدهد که به تعالی و ترقی و بالندگی فرهنگ کشور خویش مباهات خواهد ورزید.
لازم می دانم از تلاش مشفقانه اهالی انجمن سینمای جوانان ایران برای برگزاری این جشنواره سرشار از شوق و شکوهمندی تشکر بنمایم. بی تردید سرعت ، سهولت و سمت اندیشی برای تعیین این آرمانهای ارزشمدار مرهون صمیمیت و دلبستن ها به کار از سوی یکایک شما عزیزان می باشد و برای همه شما جوانان هنرمند این عرصه که سرمایه پیدا و پنهان این دیار می باشد از خداوند متعال آرزوی عزتمندی و سعادت می نمایم.

جواد شمقدری
معاون وزیر و رئیس سازمان

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها