صلح جو: جشنواره فیلم اولی‏ها فیلمسازان جوان را هدفمند می‏کند

طهماسب صلح جو منتقد، کارشناس و عضو هیات داوری و انتخاب جشنواره های مختلف در گفت‏وگو با ستاد خبری جشنواره فیلم اولی ها در باره کارکردهای برگزاری این نوع از جشنواره ها گفت: از مدتها قبل لزوم برگزاری این نوع جشنواره با رویکرد تخصصی برای فارغ التحصیلان دفاتر مختلف انجمن سینمای جوانان احساس می شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» صلح جو در ادامه گفت: در سایر جشنواره ها، فیلم های فیلم سازان اولی با سایر فیلمسازانی رقابت می کردند که سابقه ساخت چند فیلم را در کارنامه کاریشان دارند و طبیعی است که استعداد این فیلمسازان به راحتی نادیده گرفته می شود. این جشنواره، فیلم اولی ها و اهداف سینمای جوان را هدفمند تر می کند و باعث تثیبت جایگاه فیلمسازان جوان می شود.
این منتقد با اشاره به جایگاه کلاس های آموزشی عنوان کرد: بچه های سینمای جوان پذیرای این نوع آموزش ها هستند. به خصوص در بحث زمینه های فنی و تکنیکی این آموزش ها به شدت مورد نیاز جوان ها است.
صلح جو در باره اهمیت جایزه حمایت از تولید فیلم بعدی فیلم سازان جوان متذکر شد: این نوع جوایز ادامه دهنده راه فیلمسازی این جوان ها است و به آنها امیدواری می دهد که می توانند در فیلم سازی تداوم داشته باشند.
قابل ذکر است انجمن سینمای جوانان ایران از سال 1390 در کنار برگزاری بخش مسابقه جشنواره های منطقه ای سینمای جوان، 3 جایزه جداگانه نقدی همراه با حمایت از تولید برای بهترین آثار در بخش داستانی، مستند و انیمیشن برای فیلمسازانی که با اثر اول تا سوم در جشنواره شرکت می کنند، لحاظ کرده است.
نخستین جشن فارغ التحصیلی و جشنواره فلم اولی ها توسط انجمن سینمای جوانان ایران به دبیری هاشم میرزاخانی از 23 تا 26 شهریور ماه در اردوگاه شهید باهنر تهران برگزار می شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها