آمادگی مرکز برای ساخت فیلمی درباره شهرزاد میرقلی‏خان

معاونت فرهنگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از حمایت پیرامون ساخت مستندی درباره زندگی و مشکلات «شهرزاد میرقلی خان» شهروندان ایرانی که سال ها در امریکا زندانی بود، خبر داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» حسین خورشیدی، معاونت فرهنگی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ضمن ابراز خرسندی از آزادی این شهروند ایرانی، گفت: مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی آماده است تا از تولید فیلم مستند در رابطه با خانم «شهرزاد میرقلی خان» و مسائل و فجایعی که برای ایشان پیش آمده است، حمایت های لازم را به عمل آورد.
«شهرزاد میرقلی خان» شهروند ایرانی است که به اتهام واهی خرید تجهیزات دوگانه به همراه همسرش در اتریش دستگیر شد و با گذراندن دوران محکومیت و تبرئه توسط دادگاه این کشور، به ایران بازگشت، اما در سفری به قبرس در سال ۱۳۸۶ توسط مأموران این کشور دستگیر و به درخواست آمریکا به این کشور منتقل و در اقدامی غیرانسانی و غیرحقوقی به ۵ سال حبس در آمریکا محکوم و در ۱۹ دسامبر ۲۰۰۷ در آمریکا زندانی شد.
وی بارها مورد شکنجه و آزار و اذیت قرار گرفت. او که دارای دو فرزند دو قلو است، چندی پیش از زندان آزاد شد و به ایران بازگشت.
وی در دوران حضور در زندان بارها از کیفیت پائین غذا و آلودگی های محیطی در زندانهای آمریکا و مشکلات جسمی که برایش پیش آمده بود سخن گفت. همچنین تهدید به بستری کردن در بیمارستان روانی، تزریق مواد روان گردان و اعمال فشارهای روحی از جمله ابزارهای بازجویی از شهرزاد در زندانهای آمریکا بشمار می رود که از سوی خانواده وی منتشر شده است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها