سعید سلطانی: ما به کودکان مدیون هستیم

کارگردان مجموعه تلویزیونی «ستایش» گفت: ما به عنوان عضوی از جامعه هنری به کودکان مدیون هستیم؛ بنابراین باید بتوانیم مشکلات آینده‌سازان کشور را به شکلی مناسب به تصویر بکشیم.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» سعید سلطانی با بیان اینکه جشنواره فیلم کودک و نوجوان محلی است برای تبادل افکار سینماگران و مخاطبان این حوزه، افزود: با توجه به بین‌المللی بودن جشنواره فیلم کودک، کارگردانان و مخاطبان، تولیدات کشورهای دیگر را هم می بینند و همین مساله باعث می‌شود دو اتفاق خوب رخ دهد، اول اینکه با اندیشه و افکار آثار برون مرزی آشنا می شوند و هم رویکرد فیلمسازان جهان را به موضوع کودک مورد ارزیابی قرار می دهند؛ دوم اینکه، تلاش بیشتری در بالا بردن کیفیت آثار خود انجام می دهند.
کارگردان مجموعه تلویزیونی «پس از باران» حضور هنرمندان مختلف در این رویداد را باعث رونق بیشتر جشنواره در ایام برگزاری آن دانست و یادآور شد: با توجه به محبوبیتی که هنرمندان دارند حضور آن‌ها باعث دلگرمی و هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن جشنواره می‌شود.
کارگردان مجموعه تلویزیونی «خانه‌ای در تاریكی» ضمن اشاره به اشتراک بسیاری از مولفه‌های سینمای کودک و نوجوان با سایر آثار، تاکید کرد: تمامی مولفه‌های فیلم کودک، در مقایسه با فیلم بزرگسال یکی است، حتی می‌توان اینگونه هم به موضوع نگاه کرد که به دلیل گروه سنی کودک و میزان تاثیرپذیری آن‌ها، قطعاً حساسیت‌ها در این ژانر بیشتر است؛ بنابراین کارگردان این حوزه باید دقت نظر بیشتری داشته باشند تا بتواند به موفقیت‌های چشمگیری برد.
سلطانی با بیان اینکه هر ژانری خصوصیات خاص به خود را دارد گفت: باید بدانیم برای کودکان چه باید بسازیم؛ این گروه سنی با هر اثری نمی‌تواند ارتباط برقرار کند.
کارگردان مجموعه تلویزیونی «سال‌های برف و بنفشه» با اشاره به اینکه این حساسیت‌ها باید در عرصه پژوهش و فیلمنامه هم لحاظ شود، افزود: در همه جوانب، چه در تلویزیون و چه سینما، تحقیق، مطالعه و پژوهش، مولفه‌هایی هستند که باعث می‌شود اثر هنری پویا، ماندگار و اثرگذار باشد.
بیست و ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان از ۱۷ تا ۲۱ مهر ماه سال جاری در اصفهان برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها