فرشچی: نام بین‏المللی جشنواره فیلم کوتاه تهران برازنده‎اش است

مینو فرشچی فیلمنامه سینما و عضو هیات انتخاب بخش بین‏الملل در گفت وگو با ستاد خبری بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در ارزیابیش در کیفیت آثار متقاضی حضور در جشنواره گفت: با توجه به بررسی فیلمهای، تعداد زیادی فیلم با کیفیت در این بخش حضور پیدا کرده بودند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» وی ادامه داد: تعداد زیاد فیلمها از کشورهای صاحب سبک فیلمسازی برای حضور در جشنواره فیلم کوتاه نشان دهنده اهمیت جشنواره در بین فیلم سازان خارجی است و نام بین المللی جشنواره فیلم کوتاه تهران برازنده اش است.
نویسنده شوکران با اشاره به حجم بالای فیلمهای متقاضی حضور در جشنواره تصریح کرد: به همراه سایر اعضا هیات انتخاب آثار را با دقت مورد بررسی قرار دادیم و فیلمهایی که با ملاک های ما هماهنگی داشتند را انتخاب کردیم. مهم ترین ملاک در انتخاب وجود ارزش های سینمایی و رعایت استانداردهای تولید و ساخت یک فیلم کوتاه بود.
نویسنده کاغذ بی خط به فیلم های خوبی که از کشور جنوبی برای حضور در جشنواره ارسال شده بود اشاره کرد و گفت: کشور کره جنوبی در حوزه فیلم کوتاه از رشد قابل  ملاحظه ای برخوردار بود. کشور اسپانیا هم با توجه به سابقه طولانیش در فیلم سازی از کشورهای شاخص جشنواره محسوب می شود. کشورهای در حال توسعه هم بتدریج پیشرفت های خوبی در عرصه فیلم سازی به دست آورده اند و خودشان را به سطح کشورهای توسعه یافته رسانده اند.
مینوفرشچی، دکتر شهاب الدین عادل، دکتر مجید شیخ انصاری کار انتخاب آثار بخش مسابقه بین الملل را در بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران بر عهده دارند.
بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران توسط انجمن سینمای جوانان ایران از 10 تا 16 مهر ماه به دبیری هاشم میرزاخانی برگزار خواهد شد.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها