برگزاری همایش «دور از سایه» با محوریت مفهوم سینمای تجربی

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی همایش «دور از سایه» را با هدف تبیین درک مشترک از مفهوم سینمای تجربی در حوزه سینمای داستانی و مستند برگزار می‌کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، موضوعات این همایش که شهریور‌ماه سال جاری، در یکی از شهرهای کشور برگزار خواهد شد، این‌گونه تعریف شده است:
1) فیلم مستند تجربی چه نوع فیلمی است؟
2) فیلم داستانی تجربی چگونه فیلمی است؟

سرفصل‌های پژوهشی «همایش دور از سایه» نیز به این شرح است؛ سینمای تجربی در حوزه تعاریف نظری، سینمای تجربی یا فیلمساز تجربی، سینمای تجربی در حوزه روش و ابزار، سینمای تجربی و استانداردهای تولید، سینمای تجربی در حوزه پخش و مخاطب، سینمای تجربی از ایده و طرح تا فیلمنامه، سینمای تجربی، آرا و اندیشه (با موضوع آزاد).
مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی از تمامی صاحب‌نظران، اندیشمندان، فیلمسازان، مؤلفان، مترجمان و علاقه‌مندان دعوت می کند تا مقالات پژوهشی و کاربردی خود را جهت طرح در همایش دور از سایه، حداکثر تا تاریخ 10 مرداد ماه 1391 به دبیرخانه این همایش به نشانی تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، طبقه اول، شماره تلفن 88528314 ارسال نمایند. به مقالات منتخب، جوایز ارزنده‌ای هم تعلق خواهد گرفت.
مقررات شرکت در همایش دور از سایه، شرایط ارائه پژوهش‌ها، فرم شرکت و... روی پایگاه اینترنتی سینما تجربی به نشانی www.cinematajrobi.ir  قرار گرفته است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها