استقبال از نمایش‌های آسمان آبی در سالن «سینماحقیقت»

هنرمندان، منتقدان و علاقمندان سینمای مستند از مجموعه «نمایش های آسمان آبی» مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی استقبال خوبی بعمل آوردند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، برنامه که ویژه نمایش و نقد و بررسی 20 فیلم مستند بلند جشنواره فجر بود، طی مدت چهار هفته در سالن سینماحقیقت  مرکز برگزار شد و قریب هفتصد نفر از این نمایش ها دیدن بعمل آورده و در جلسات نقد و بررسی آن شرکت کردند.
بیشترین استقبال ها از فیلم های مهرجویی کارنامه چهل ساله (مانی حقیقی)، در جستجوی پلنگ ایرانی (فتح الله امیری)، خلیج فارس (اُرد عطارپور)، نویسنده بودن (مصطفی آل احمد)، کهریزک در چهارنگاه (کار گروهی)، دوبلور ساکت (شاهرخ بحرالعلومی) و دیلمان بهشت نیاکان (فرهاد مهرانفر) بعمل آمد.
جمعی از منتقدان و نویسندگان سینمایی هم در برپایی جلسات نقد و بررسی فیلم ها مشارکت داشتند  که از جمله می توان به محمدتقی فهیم، حسین سلطان محمدی، طهماسب صلح جو، مازیار فکری ارشاد، سعید قطبی زاده، امیر قادری، مهرزاد دانش، رامتین شهبازی، امیر پوریا، نیما حسنی نسب، سعید الهی، اسماعیل میهن دوست، علی اصغر کشانی و مریم پوریامین اشاره کرد.
ضمن اینکه در این نشست ها، کارشناسان و میهمانانی نظیر مرتضی احمدی، محمد تهامی نژاد، آرشاک غوکاسیان، مهندس محمدرضا سحاب، پدرام اکبری، پژمان لشکری پور، محمدعلی اینانلو، ژرژ پطروسی و... نیز به گفت و گو پیرامون موضوعات فیلم ها پرداختند.
البته از مجموع این برنامه ها، تنها نشست دو فیلم شگفتی غار کتله خور (حسن دهقان) و کرمان چهارسوق تجاری (حسن بابایی) به دلیل عدم حضور کارگردانان آن برگزار نشد.
گفتنی است که در پایان هر یک از این برنامه ها، لوح تقدیر و هدایای نقدی از طرف «مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی» به عموم مستندسازان، منتقدان و کارشناسان حاضر در این نشست ها اهدا گردید.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها