فراخوان ششمین جشنواره «سینماحقیقت»

ششمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، با شعار «حقیقت تامین عدالت»، به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان سینمایی، از 13 تا 19 آبا‌ن‌ماه در پایتخت برگزار خواهد شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط ‌عمومی جشنواره بین‌المللی سینما حقیقت، به همت مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی سازمان سینمایی کشور، ششمین جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران؛ سینماحقیقت، طی روزهای 13 تا 19 آبان‌ماه 1391 و با شعار «حقیقت تامین عدالت»، در شهر تهران برگزار خواهد شد.
مواردی چون توجه خلاقیت هنری برای باز نمایی هویت ملی و اعتقادی با عنایت به تاریخ، فرهنگ، تمدن و اصالت مردمان این سرزمین با نزدیک شدن به واقعیت‌ها برای کشف حقایق؛ همچنین تعامل با مستندسازان و آشنایی با سینمای مستند جهان برای تبادل تجربیات با مستندسازان پویای داخلی، از اصول خدشه‌ناپذیر این دوره از جشنواره همچون ادوار گذشته خواهد بود.
ششمین جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت، در سه بخش اصلی مسابقه ملی، مسابقه بین‌الملل و جنبی برگزار می‌‌شود. بخش مسابقه ملی شامل چهار حوزه ذیل است:
1- بخش مسابقه آثار مستند بدون دسته‌بندی خاص گونه‌ای (بخش آزاد)
2- بخش مسابقه گونه‌های موضوعی: مستند قوم‌شناسی،‌ مستند جنگ، مستند سیاسی، مستند تاریخی، مستند علمی، مستند پرتره، مستند دینی و آئینی، مستند اجتماعی، مستند زیست محیطی، مستند ورزشی، مستند خانواده
* تشکیل بخش جایزه موضوعی هر یک از گونه های یادشده، منوط به درخواست حضور حداقل 30 فیلم متقاضی شرکت در آن گونه برای رقابت صورت می‌پذیرد.
3- بخش مسابقه «نگین درخشان» ویژه آثار مستند مرتبط با بوم زیست خلیج فارس
4- بخش ویژه مسابقه آثار مستندهای اقتصادی؛ با نگرش به فرهنگ کار، بهره‌وری، الگوی صحیح مصرف در عرصه های صنعتی- کشاورزی، با محوریت توجه به تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی
ضمن اینکه انتخاب بهترین فیلم کوتاه؛کمتر از 30 دقیقه، نیمه‌بلند؛30 تا 60 دقیقه و بلند؛ بالای 60 دقیقه و بخش جوایز فنی، از رویدادهای مهم رقابتی بخش مسابقه ملی جشنواره خواهد بود.
عموم تهیه‌کنندگان و مستندسازان سینمای ایران حداکثر تا تاریخ دهم مرداد ماه سال جاری فرصت دارند تا جدیدترین آثار مستند خود (تولید سال 1390 به بعد) را به دبیرخانه جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» به نشانی: تهران، خیابان سهروردی ‌شمالی، میدان شهید قندی، شماره 15، مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، طبقه اول، تلفن 88528314 ارسال نمایند.
فرم PDF شرکت در ششمین دوره جشنواره بین‌المللی «سینماحقیقت» که در برگیرنده‌ مقررات عمومی، فهرست کامل بخش‌های رقابتی و غیررقابتی جشنواره، بخش های بین المللی، میزان جوایز و... در پایگاه تحلیلی– خبری سینماتجربی به نشانی www.cinematajrobi.ir قرار گرفته است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
  • ده روز به پایان ثبت‎نام در جشنواره «سینما حقیقت»

    ده روز به پایان ثبت‎نام در جشنواره «سینما حقیقت»

    آخرین فرصت شركت در ششمین جشنواره فیلم مستند ایران: سینماحقیقت،‌ روز 10 مرداد است و مستندسازان و تهیه‌كنندگان مستند، حداکثر تا ده روز دیگر فرصت دارند كه جدیدترین آثار مستند خود را به دبیرخانه این جشنواره ارائه كنند.
آخرین خبرها