از نمایش فیلم «یهود ستیز» در بازار کن جلوگیری شد

نمایندگان جشنواره‌های بین‌المللی، پخش کنندگان جهانی فیلم و عموم علاقمندان سینما از تماشای فیلم سینمایی یهود ستیز محصول مشترک ایران و فرانسه در بازار فیلم جشنواره کن 2012 محروم شدند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، فیلم یهود ستیز ساخته دیوُ دونه هنرمند مشهور فرانسوی که توسط این مرکز و محسن علی اکبری تهیه شده، به دلیل ممانعت مسئولان جشنواره کن، در بازار فیلم این جشنواره به نمایش درنیامد.
این فیلم 90 دقیقه ای که تولید مشترک ایران و فرانسه است، افشاگر اهداف صهیونیست هاست و توسط دیو دونه کارگردان، نمایشنامه نویس و طنزپرداز مشهور فرانسوی ساخته شده است.
گفتنی است در بازار فیلم جشنواره کن امسال، فیلم های سینمایی سلام بر فرشتگان (فرزاد اژدری) و گیرنده (مهرداد غفارزاده) از تولیدات مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، همراه با فلامینگو شماره 13 به کارگردانی حمیدرضا علیقلیان و تهیه کنندگی هومن توفیقی که پخش بین المللی آن توسط این مرکز صورت می پذیرد، به نمایش درآمدند.
ضمن اینکه فیلم سینمایی انیمیشن رستم و سهراب از دیگر تولیدات این مرکز که قرار بود در بازار فیلم کن به نمایش درآید نیز پس از واگذاری آن به یک شرکت پخش کننده بین المللی و بدلیل درخواست مدیریت آن شرکت، از جدول نمایش حذف گردید تا با توجه به برنامه ریزی های پخش کننده جهانی خود پیش برود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها