حضور انجمن سینمای جوانان ایران در بازار جشنواره کن 2012

انجمن سینمای جوانان ایران، در بازار جشنواره فیلم کن دو ماموریت خود را به عنوان یکی از اصلی ترین متولیان فیلم کوتاه  و برگزارکننده جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران دنبال می کند.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» همزمان با برگزاری جشنواره کن 2012 و با برپایی چتر سینمای ایران، انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان مهمترین مرکز آموزش، تولید و عرضه فیلم کوتاه با دو ماموریت عرضه جهانی فیلم کوتاه و همچنین برگزاری جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران در بازار کن حضور یافت.
فیلم های تولید شده توسط  این مجموعه  در سراسر کشور در مجموعه کتاب بازار 2012 شامل تعداد 49 فیلم کوتاه مستند، داستانی، تجربی و پویایی همراه با زیرنویس و شناسنامه آثار و به شکل مجموعه های مستقل در 4 ژانر فوق و همچنین نگاه ویژه به موضوع کودک در این بازار ارائه می گردد.
این در حالی است که این 49 فیلم از میان بیش از یک هزار فیلم تولید شده در سال 1390 در ستاد مرکزی انجمن و دفاتر تابعه آن با نگاه بین المللی انتخاب شده اند.
همچنین  12 فیلم از این مجموعه به تازگی در بخش مسابقه ششمین جشنواره فیلم  ریور ایتالیا و  3 فیلم به جشنواره فیلم های کوتاه و مستند اسماعیلیه کشور مصر راه یافته است.
 انجمن سینمای جوانان ایران به عنوان برگزار کننده با سابقه ترین جشنواره، یعنی جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران طی 28 سال ، ماموریت دارد با حضور در مجامع بین المللی نسبت به معرفی جشنواره، انتخاب فیلم، مذاکره با مدیران جشنواره‌های فیلم کوتاه در جهان، آشنایی با داوران و رایزنی برای انتخاب و دعوت از افراد موثر در عرصه فیلم کوتاه به ویژه خریداران فیلم اقدام نماید، حال آنکه حضور در بازار کن این امکان را برای ماموریتهای محوله به انجمن می تواند مهیا نماید.
در پایان به گزارش رسیده از هاشم میرزاخانی مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران و دبیر بیست و نهمین جشنواره بین المللی فیلم کوتاه تهران از کن ، طی ملاقاتی که وی با دبیر جشنواره کلرمونت فرانسه داشته، طرفین توافق کردند در برگزاری جشنواره  کلرمونت در سال جدید، بخشی برای نمایش فیلمهای کوتاه کشور ایران در نظر گرفته شود.
 قابل ذکر است هم اکنون از 101 کشور جهان نزدیک به 1700 فیلم کوتاه به دبیرخانه جشنواره رسیده و این در حالی است که تا زمان ثبت نام یک ماه باقی است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها