چند خبر از چهل و هفتمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان

سینمای جوان جایگاه خلاق ترین افرادی است که از فطرتی پاک برخوردارند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و دبیر افلاک به چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان پیام داد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، علی اسماعیلیان دبیر جشنواره افلاک و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان طی پیامی به این جشنواره استان لرستان را استانی سرشار از آیین هایی دانست که پاکی، یکرنگی و صداقت و تمامی خوبی ها را یکجا دارد.
متن کامل پیام اسماعیلیان به این شرح است:
چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان در خرم آباد مصادف شده است با بهار طبیعت و چه زیباست که اندیشه های جوان و خلاق در این ماه و به بهانه جشنواره گرد هم جمع می شوند و سرسبزی فطرت انسان های پاک را به نمایش می گذارند.
جشنواره ای که مهمان نوترین اندیشه هاست، اندیشه ای که هدفی جز راهنمایی انسان به راه راست را ندارد. جوان میل به تازکی و نو شدن دارد و سینمای جوان جایگاه خلاق ترین افرادی است که از فطرتی پاک برخوردارند، فطرتی خدایی با پشتوانه ای به بزرگی اسلام. اسلامی که برای تمامی لحظه های بشر برنامه ناب دارد، برنامه ای که بهترین دستمایه جهت تولید آثار هنری است.
امید است در این آغازین روزهای بهترین فصل که سر آغاز زندگی و بالندگی است بتوانیم با سلاح هنر سیاهی ها را کنار زنیم و به سوی روشنی گام برداریم و از پتانسیل عظیم هنر هفتم در جهت ارتقای اندیشه ای والای انسانی و اسلامی نهایت استفاده را داشته  باشیم.
تحقق شعار تولید ملی حمایت از کار و سرمایه ایرانی جز با تغییر اندیشه ها، ایمان و خودباوری نسل امروز ما تحقق نخواهد یافت و زبان هنر، مخصوصا هنری به گستردگی و نفوذ سینما می تواند این خودباوری را در بین افشار مختلف جامه را بسط دهد.
برگزاری چهار دوره جشنواره منطقه ای سینمای جوان در استان لرستان نشان دهنده توانایی، همت بلند و عزم راسخ فیلمسازان و دست اندرکاران این هنر در استان است ؛ استانی که سرشار  از آیین های است که پاکی، یکرنگی، صداقت و تمامی خوبی ها را یکجا دارد.
مقدم تمامی هنرمندان فیلمساز را گرامی می داریم و امیدواریم میزبانی لایق برای قدم های استوارتان باشیم.
فریم به فریم توانایی مان را جمع می کنیم تا پلان های دوستی را در میان شما تقسیم کنیم و صحنه هایی سازیم که همگی در یک سکنس عشق را به نمایش در آورد.

علی اسماعیلیان
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان
 
فیلم کوتاه دریچه ای ارزشمند به لایه های درهم تنیده اندیشه، احساسات، عواطف و دغذغه های انسانی

استاندار استان لرستان به چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان پیام داد. دکتر حبیب الله دهمرده استاندار لرستان طی پیامی به چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان ، سینما را حائز موثرترین نقش در ساماندهی زیباشناسانه پیام ها و عواصف و احساسات خواند.
متن کامل پیام دهمرده به شرح زیر است:
جشنواره منطقه ای سینمای جوان در لرستان بهترین فرصت برای ترویج فرهنگ اسلامی است که در آیین ها و رسوم مردم رسوخ کرده است.
فیلمساز فیلم کوتاه می تواند فارغ از وابستگی و قیودات حوزه صنعت و سرمایه در سینما، در بیان و انعکاس حقایق، خالصانه تر وارد شود.
امروزه در آستانه بزرگترین تحولات فرهنگی، اجتماعی و سیاسی در عرصه کشوهای منطقه اسلامی هستیم، تحولاتی که ریشه در حرکت انقلاب اسلامی ایران دارد و تجدید حیات اسلامی و دوران شکوفایی تمدن نوین اسلامی را رقم خواهد شد، سینما موثرترین نقش را در ساماندهی زیباشناسانه پیام ها و عواصف و احساسات به همراه خواهد آورد.
فیلم کوتاه بسان رباعی سینما بهتر و فصیح تر و موجزتر می تواند در هنرنمایی و خلق نو به نوی عناصر سازنده تمدن اسلامی عمل کند.
هویت دینی و ملی و ارزش های والای انسانی و اسلامی؛ نگاه خلاقانه به مسائل اجتماعی و سیاسی، پرداختن به مبانی ارزشمند انقلاب اسلامی و مسائل گوناگون که در فراوری جامعه به خصوص جوانان وجود دارد می توانند دستمایه اثاری فاخر و ارزشمند شود.
فیلم کوتاه دریچه ای ارزشمند به لایه های درهم تنیده اندیشه، احساسات، عواطف و دغذغه های انسانی است و فیلمسازان جوان با هر ملیت و فرهنگی می توانند بسان پیام رسانان الهی به بهترین و مهترین رسالت اجتماعی خود را رقم بزنند.
امیدوارم این جشنواره فرصت همدلی و هم سویی را بین فرهنگ ها و قومیت های مختلف رقم زند، زمینه صلح و دوستی و آرامش و سعادت بشری را ذیل معارف الهی و معنویت خدایی به بار نشاند.

دکتر حبیب اله دهمرده
استاندار استان لرستان
 
افلاک میزبان هفت استان شد
چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان کار خود را آغاز کرد. عصر روز دوشنبه 18 اردیبهشت ماه چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان رسما کار خود را آغاز کرد.
در این مراسم که با حضور علی اسماعیلیان، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و دبیر جشنواره و همچنین معاون فرهنگی، رئیس ارشاد شهرستان خرم آباد، و جمعی از مسئولین فرهنگی استان، هنرمندان شرکت کننده از هفت استان کشور، عکاسان لرستانی و اصحاب رسانه و مطبوعات استان  از ساعت 19 الی 20 در محل مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد برگزار شد پس از قرائت آیاتی از کلام ا... مجید اسماعیلیان دبیر جشنواره ضمن خیرمقدم به میهمانان و شرکت کنندگان در این جشنواره و آرزوی اقامتی خوش برای میهمانان جشنواره گفت: این جشنواره به منظور ایجاد فضای تعامل و همدلی میان هنرمندان هفت استان کشور از 19 تا 21 اردیبهشت ماه خرم آباد برگزار خواهد شد و علاوه بر نمایش فیلمهای بخش مسابقه، نقد و بررسی فیلمها، کارگاه های عملی و تئوری عکاسی و کارگاه فیلمنامه نویسی و فیلمنامه خوانی سرانجام عصر روز پنجشنبه 21 اردیبهشت ماه با حضور رئیس سازمان سینمایی ، مدیرعامل انجمن سینمای جوانان، جمعی از معاونین ومدیران کل وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی ، هنرمندان، اصحاب رسانه و مطبوعات با معرفی برگزیدگان به کار خود پایان می دهد.
در ادامه این مراسم نگارخانه هژبر توسط پیشکسوت عکاسی استان ، شمس ا... کوگانی افتتاح شد و پس از بازدید میهمانان از نمایشگاه اصلی، دومین گالری جشنواره که در نگارخانه سرو شامل 33 قطعه از عکسهای نمایشگاه طبیعت زیبای ایران بود توسط جوان ترین شرکت کننده در جشنواره افتتاح شد.
چهل و هفمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان از صبح سه شنبه 19 اردیبهشت ماه با حضور هفت استان کرمانشاه، کردستان، مرکزی، لرستان، ایلام، خوزستان و همدان کار خود راادامه می دهد.
 
برنامه های روز اول افلاک اعلام شد
برنامه های روز اول چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان اعلام شد.
سه شنبه نوزدهم اردیبهشت ماه طی 4 سانس 90 دقیقه ای و یک سانس 60 دقیقه ای 40 فیلم کوتاه  در بخش مسابقه به نمایش در خواهد آمد و سپس فیلمهای منتخب انیمیشن ایران و جهان از ساعت 19 الی 20 برروی پرده می روند.
نقد و بررسی فیلمهای بخش مسابقه توسط حمید بهمنی کارگردان و فیلمساز نامی کشور از ساعت 20 الی 21/30 پایان بخش برنامه افلاک برای فیلمسازان در روز اول نمایش است.
نشست های تخصصی و کارگاه های این جشنواره در دو بخش فیلمنامه و عکس از ساعت 18 الی 20 برگزار خواهد شد که در بخش عکس شامل گپ خودمانی – نقد و بررسی عکسهای بخش مسابقه با حضور ابراهیم صافی  و در بخش فیلمنامه  کارگاه تخصصی فیلمنامه نویسی با حضور هادی مقدم دوست خواهد بود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
 • برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای «افلاک» معرفی شدند

  برگزیدگان جشنواره منطقه‌ای «افلاک» معرفی شدند

  چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان عصر روز پنجشنبه 21 اردیبهشت ماه پس از سه روز در استان لرستان – خرم آباد به کار خود پایان داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در این مراسم با حضور مسئولین برگزیدگان جشنواره در سه بخش فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس معرفی شدند.
 • «افلاک» فردا به کار خود پایان می‌دهد

  «افلاک» فردا به کار خود پایان می‌دهد

  مراسم اختتامیه چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان 21 اردیبهشت ماه در خرم آباد برگزار می شود.
 • برنامه روز دوم جشنواره «افلاک» اعلام شد

  برنامه روز دوم جشنواره «افلاک» اعلام شد

 • جشنواره منطقه‌ای «افلاک» امروز افتتاح می‌شود

  جشنواره منطقه‌ای «افلاک» امروز افتتاح می‌شود

  چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان عصر امروز افتتاح می شود. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی انجمن سینمای جوانان ایران، چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان - افلاک عصر روز دوشنبه 18 اردیبهشت ماه در مجتمع فرهنگی و هنری ارشاد خرم آباد گشایش می یابد.
 • پیام «هاشم میرزاخانی» به جشنواره منطقه‌ای افلاک

  پیام «هاشم میرزاخانی» به جشنواره منطقه‌ای افلاک

  رئیس هیات مدیره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران به چهل و هفتمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان پیام داد. به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» میرزاخانی این جشنواره را محلی برای معرفی و به نمایش گذاشتن آثار نسلی که اثر گذار و دامنه ودیعه هنرش می تواند فرهنگ ملل و اقوام را با حسی مشترک مانوس و مرتبط نماید خواند.