کاندیدهای بخش مستند جشنواره حسنات اعلام شد

کاندیدهای بخش مستند دومین جشنواره فیلم کوتاه حسنات اعلام شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» در نشست مطبوعاتی که با حضور هیات داروان بخش مستند با فرهاد ورهرام، مهناز افضلی، غلامرضا مهیمن با همراه زاون قوکاسیان دبیر جشنواره، امیرحسین عشاقی دبیر اجرایی جشنواره و مدیران موسسه مالی اعتباری فردوسی و کانون حسنات برگزار شد، اسامی فیلم‌های کاندید بخش مستند ملی و مستند بخش اصفهان اعلام شد.
در این جلسه عشاقی از حضور 110 فیلم و 140 فیلمنامه از 26 شهر رسیده به جشنواره سخن گفت،ضمن اینکه مدیرعامل موسسه مالی و اعتباری فردوسی از برگزاری جشنواره در سطحی بالاتر صحبت کرد.
ضمن اینکه این امید را داد که در سال آینده جشنواره با گسترش بیشتری برگزار خواهدشد.
زاون قوکاسیان با توجه به تعداد فیلم‌های رسیده به جشنواره گفت: امید است که در سال آتی بتوانیم باز هم پاسخگوی این همه علاقه باشیم و جشنواره بتواند از تعدادی فیلمساز نیز برای ساخت فیلم حمایت کند.
امیداست که این جشنواره توسط مسولان مورد توجه بیشتری واقع شود تا ما بتوانیم هر چه سریعتر و موفق تر عمل کنیم.
در ادامه شکر الله بنار مدیر عامل موسسه فردوسی از مسولان برگزار کننده تشکر کرد و افزود: این نیاز جدی جامعه به موضوع حسنات است و در همه نقاط کشور هم به همین صورت است و شاید این خود دلیلی بر استقبال از جشنواره است. با اینکه موسسه مالی و اعتباری فردوسی اقتصادی است اما شاید به خاطر نامش اهدافی فرهنگی دارد و همواره دستی در فرهنگ داشته است.با شناختی که از دوستان دارم مطمئنم که این جشنواره در سال آینده با گسترش بیشتری برگزار می‌شود.
غلامرضا مهیمن در مورد فیلم‌های رسیده به جشنواره صحبت کرد و در ادامه مهناز افضلی افزود: این جشنواره مجموعه‌ایی از استعدادهای جوان است. سینمای مستند سینمای پر زحمتی است و انتخاب یک فیلم خوب خیلی سخت است.
فرهاد ورهرام هم در مورد چگونگی انتخاب آثار گفت: چون اکثر فیلم‌های این بخش ساختاری گزارشی داشت به خاطر اینکه ترغیب به ساخت چنین فیلم های نشود ما فقط یک فیلم به عنوان فیلم برتر انتخاب می‌کنیم.
وی افزود: معمولا جشنواره‌های پر سر و صدا فیلم های بهتری دارند اما می توان گفت جشنواره حسنات به رغم دومین سال برگزاری و همینطور دارا بودن این موضوع از جهت فیلم‌های نمایش داده شده بسیار ارجمندتر است و گرچه جشنواره موضوعی است اما یک سوژه خوب ممکن است با یک دوربین شلخته نشان داده شود.
فرهاد ورهرام 34 نامزد دریافت جایزه بخش مستند ملی جشنواره حسنات را به قرار زیر معرفی کرد:
با دست های یک مادر، قهرمان من، پروانه‌ایی برای سوختن، گاو چاه، سلام خدای مهربون، موکول به فردا، وقتی نور می تابد، بازبازک، مش تقی، اوزی، کایر، فرش ثارالله، داون، مزیجان، پاچال، چرخ نان، سرای خاموش، خانه عروسک، بی بی تولدت مبارک، دهنبی، این مرد در باران آمد، بچه های خوب، تک شاخه گل سرخ، مشتی اسماعیل، یاد عشق، یک لقمه نان حلال، عروس عشایر، سایه روشن، مادرانه، فرشته، کوزه های تشنه، وقتی باران اومد، گاودانه.
کاندیداهای بخش مستند اصفهان به قرار زیر است:
روزگار درودگر، دایره قسمت، پیگیری برای بیماری مادر، شش سال انتظار، حس سبز، چشم های منتظر ، باغ 2 ، روشنی‌های پنهان، بانوی ایرانی.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها