ستاد هماهنگی برگزاری جشنواره «اترک» تشکیل شد

ستاد استانی هماهنگی برگزاری یازدهمین جشنواره منطقه‌ای سینمای جوان فصل 4(اترک) در خراسان شمالی تشکیل شد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از ستاد خبری یازدهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان فصل 4(اترک) در خراسان شمالی، حسین فرخنده، معاون امور فرهنگی و هنری اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی این استان ، در جلسه ستاد هماهنگی، برگزاری این جشنواره که با حضور نمایندگان تعدادی از دستگاههای اجرایی استان، در محل سالن اجتماعات  مجتمع فرهنگی هنری شهرستان بجنورد برگزار شد، به اهمیت اجرای این جشنواره در استان اشاره کرد و خواستار همدلی و همکاری بیشتر در این رابطه شد.
وی برگزاری این جشنواره را فرصتی برای  شناساندن قابلیت ها و ظرفیت های فرهنگی و هنری این استان برشمرد و گفت: از این طریق می‌توانیم هرچه بهتر و گویاتر استعدادهای این خطه از کشور را هم به مسئولان حوزه فرهنگ و هنر و هم هنرمندان و فعالان این عرصه معرفی کنیم.
فرخنده همچنین گفت: این جشنواره 16 تا 18 اسفند در بجنورد برگزار می‌شود، گزارشی از روند برگزاری آن ارائه کرد و گفت: در این راستا هنرمندان استان های هرمزگان، گلستان، خراسان جنوبی، خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان، کرمان به همراه خراسان شمالی در 4 بخش پوستر فیلم، فیلم کوتاه، فیلمنامه و عکس  به رقابت می‌پردازند.
و  با بیان اینکه بین چهار منطقه اجرای این جشنواره در سال 90 ، منطقه 4 ( اترک)  بیشترین آثار هنری واصله را از آن خود کرده، اعلام کرد: در 4 بخش مذکور بیش از 1500  اثر به دبیرخانه جشنواره رسید که هم اکنون مراحل انتخاب و داوری را می گذراند،  اضافه کرد: از مجموع آثار رسیده تعداد 402 اثر مربوط به هنرمندان استان است که نشان دهنده اهمیت و ضرورت این جشنواره است.
وی برگزاری نمایشگاه عکس و پوستر فیلم، کارگاه های آموزشی نقد و بررسی فیلم و نشست‌های تخصصی و اردوهای ایران شناسی ویژه هنرمندان و نیز تجلیل از ایثارگران هنرمند و پیشکسوتان این عرصه  را از اهم برنامه های پیش بینی شده در این رابطه نام برد.
وی در ادامه با یادآوری سابقه درخشان استان خراسان شمالی در برگزار ی موفق جشنواره های بین‌المللی، ملی و منطقه ای در سال های اخیر، و نیز استقبال بی نظیر مردم استان از این برنامه‌ها از نمایندگان دستگاههای اجرایی حاضر خواست تا با تلاش بیشتر زمینه رشد و تعالی هرچه بیشتر هنر و هنرمندان استان را فراهم آورند.
در این جلسه اعضای حاضر ضمن اعلام همکاری در برگزاری هرچه باشکوه این جشنواره نظرات و پیشنهاداتی در هرچه بهتر برگزاری آن ارائه کردند.
گفتنی است، زمینه سازی برای حضور گسترده علاقمندان ، استفاده از ظرفیت های بومی و محلی استان، پخش مستقیم برنامه افتتاحیه و اختتامیه از شبکه ملی، تجدید میثاق هنرمندان جشنواره با آرمان های شهیدان با حضور در گلزار شهدا  و نیز برنامه ریزی برای حضور مخاطبان متناسب با محتوای فیلم ها از جمله موارد مطرح شده در این جلسه بود.
یازدهمین جشنواره منطقه ای سینمای جوان، فصل 4 اترک 16 تا 18 اسفند با حضور استان های هرمزگان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، سیستان و بلوچستان، گلستان و کرمان در بجنورد مرکز خراسان شمالی برگزار می‌شود.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها