عشاقی: معرفی الگوهای اخلاقی در جشنواره فیلم کوتاه حسنات

در حاشیه  نشست های تخصصی آموزشی جشنواره به سراغ محمدسعیدعشاقی که از طراحان اصلی جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات و دبیر اجرایی اولین دوره این جشنواره بود رفتیم،تا از ایشان در مورد اهداف و برنامه های جشنواره بپرسم.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» محمد سعید عشاقی نامی آشنا برای هنرمندان اصفهانی است و هم اکنون معاون فرهنگی کانون حسنات و عضو شورای سیاستگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه حسنات اصفهان هستند.

کانون حسنات از برگزاری جشنواره ملی فیلم کوتاه چه هدفی را دنبال می کند؟
عشاقی: به نظر بنده کانون با این جشنواره ملی فیلم کوتاه توانسته ضمن جریان سازی فرهنگی در حوزه اخلاق اسلامی، حلقه مفقوده ارتباط بین فعالیتهای هنری و سینمایی و مباحث اخلاقی  و انسانی را پیدا کند و پلی باشد بین این دو حوزه.
آیا این جشنواره استمرار خواهد داشت؟
عشاقی: با توجه به استقبال قابل توجه فیلمسازان کشور در سال گذشته از دور اول جشنواره (350 فیلمساز بیش از 850 اثر به جشنواره ارسال کرده بودند)، مسئولیت برنامه ریزان و سیاستگزاران جشنواره زیاد شده وبا توجه به اهداف کانون که پلی است بین فعالیتهای انسان دوستانه و هنر سینما ،استقبال فیلمسازان از جشنواره می تواند ،عظم ما را برای برگزاری مدون این جشنواره در سالهای آتی نیز جزم کند.
آیا از لحاظ محتوایی توصیه ای برای فیلمسازان که آثار خود را به این جشنواره ارسال می‌کنند دارید؟
عشاقی: به فیلمسازان تاکید می کنم در انتخاب موضوع و پرداخت محتوا به موضوع احسان و نیکوکاری تعاون و کمک به دیگران از دیدگاه  های و دریچه نو و تازه توجه کنند.حتما در آثار خود نتیجه گیری اخلاقی را حتماً منظور کنندالبته مراقب باشند دچار بازی احساسی نشوند نیاز نیست به سمت فضاهای احساسی بروند هر چه واقعیتهای اخلاقی جامعه را در قالب موضوعات جشنواره به تصویر بکشند بهتر و مقبولتر است.
آیا با توجه به موضوع جشنواره (احسان و نیکوکاری) برنامه‌ای برای تجلیل از خیرین و نیکوکاران در حاشیه جشنواره دارید؟
عشاقی: صد در صد، اصلاً یکی از اهداف اصلی  ما معرفی الگوهای اخلاقی در جامعه است من به سایر دوستان در شهر های دیگر نیز پیشنهاد می کنم ضمن نمایش فیلمهای بخش مسابقه جشنواره در استان خود با معرفی چهره های خیر و نیکوکار در قالب یکی از تعاریف الگوی اخلاقی اسلامی در جامعه همت بگمارند.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
اخبار مرتبط
آخرین خبرها