جایزه اصلی جشنواره فیلم کُردی دهوک ـ برلین برای ایران

كارگردان ایرانی «جلال ساعدپناه» با فیلم کوتاه صدای باران جایزه اصلی و اول ششمین جشنواره فیلم کُردی دهوک ـ برلین در شهر دهوک در کردستان عراق را از آن خود کرد.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» به نقل از روابط عمومی جشنواره فیلم کردی دهوک ـ برلین، فیلم کوتاه صدای باران به كارگردانی جلال ساعدپناه توانست جایزه اول و تخم مرغ طلایی این جشنواره را تصاحب کند.
«ممد اکتاش» رئیس هیات داوران این جشنواره در هنگام قرائت متن این جایزه گفت: این فیلم به دلیل پرداخت داستانی کوچک با ساختاری سینمایی و همچنین زبان سینما با کارگردانی پرقدرت بر روی حس‌های مختلف، تأثیر خوبی قرار داده است، تصویرهای این فیلم شعور بصری تماشاگر را بیشتر می کند، در این فیلم راستی تلخ از طریق طنز به مخاطب می رسد و به همین دلایل تندیس جشنواره و دیپلم افتخار را به جلال ساعد پناه تقدیم می‌کنیم.
جایزه دوم:
تندیس تخم مرغ نقره یی و دیپلم افتخار به بریوان بنفشه برای کارگردانی فیلم کوتاه «قدم زدن» از کشور فرانسه.
جایزه سوم: 
تندیس تخم مرغ برنزی و دیپلم افتخار به آرین آنان اصلان برای کارگردانی فیلم «قبل از اذان» از ترکیه.
جایزه ویژه هیات داوران:
تندیس جشنواره و دیپلم افتخار به حسین حسن برای کارگردانی فیلم کوتاه «بدون جواب» از اقلیم کردستان عراق.
ششمین دوره جشنواره فیلم کُردی دهوک ـ برلین از طرف اداره کل فرهنگ و هنر استان دهوک وابسته به وزارت روشنبیری و لاوان (فرهنگ و جوانان) حکومت اقلیم کردستان عراق، با مشارکت و با همکاری مؤسسه سینمایی «میتوس فیلم» آلمانی و چندین مرکز فرهنگی و هنری اقلیم کردستان و با نمایش 9 فیلم سینمایی، 4 فیلم مستند و 11 فیلم کوتاه در بخش رقابتی و 12 فیلم کوتاه در بخش غیر رقابتی از کارکردان کُرد و غیر کُرد از کشورهای ایران، عراق، ترکیه، آلمان، فرانسه، نروژ، کانادا و ... و همچنین 8 نشست تخصصی در مورد هنر سینما در روزهای 2112 تا 17 دسامبر 2011 در سالن کنگره دانشگاه شهر دهوک و سالن هتل ژیان دهوک در اقلیم کردستان عراق برگزار شد.

دیدگاه‌ها

  • سینااحمدی
    ۱۸:۵۹ ۴ دی ۱۳۹۰

    من به اقای ساعدپناه دوستی کردم افتخارمیکنم وقتی کارشودیدم خیلی خوشم اومد

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.