رضا میرکریمی به مستند کردن حسینه اعظم زنجان کمک می‌کند

مجموعه مستند حسینیه اعظم در مرکز زنجان در دست تولید است.
به گزارش «پایگاه خبری فیلم کوتاه» تهیه کننده این مستند به روابط عمومی معاونت امور استان‌ها گفت : این مجموعه روایت‌گر یکی از مهم ترین حرکت‌های مردم نهاد کشور و بلکه منطقه است که به واسطه ابعاد معنوی آن تمام عوامل دولتی نیز در خدمت آن است.
محمد داودی حسینیه اعظم زنجان را صاحب بزرگ ترین کتابخانه موضوعی محرم، امام حسین (ع) و قیام کربلا دانست و خاطر نشان نمود : ساخت این مجموعه 3 قسمتی اولین مستند نمایشی، کیفی و عمیق در خصوص این رویداد بزرگ مذهبی است.
تهیه کننده مستند حسینیه اعظم از تحقیق و نگارش 1600 صفحه‌ای در خصوص این مستند خبر داد و افزود : تحقیق و نگارش مستند حسینیه اعظم هم زمان با تصویربرداری آن از محرم پارسال تا اردیبهشت ماه امسال به طول انجامیده است.
محمد داودی تصریح کرد: تصویربرداری مربوط به تاریخ چه عزاداری در ایران و به ویژه در زنجان و پشت صحنه‌های این مراسم آغاز شده وتا پایان محرم امسال به پایان می‌رسد.
وی گفت: برای تصویربرداری از این مراسم پارسال از 5 گروه و امسال قرار است از10 گروه تصویربرداری استفاده شود.
داودی پیش بینی کرد مستند حسینیه اعظم در 3 قسمت 30 دقیقه‌ای برای اربعین امسال آماده پخش شود.
تهیه کننده مستند حسینیه اعظم زنجان حضور رضا میرکریمی به عنوان مشاور در کنار مجید عاشقی کارگردان را در تولید یک مستند کیفی موثر دانست و افزود : یک تیم 6 نفر متشکل از  امیرحسین ثنایی، مهرشاد خسرو تاج، ابراهیم نجفی، بهروز حیدری، ایمان خیبرشکن و مریم باقری کار تحقیق و نگارش مستند را به عهده داشته‌اند و محمد عاشقی، مرتضی پورصمدی، محسن میرکریمی، بهنام زاده، خادمی و باهر تصویربرداری این مستند را انجام داده‌اند. 
بزرگترین هیات عزاداری ایران مربوط به حسینه اعظم زنجان است که همه ساله ایام تاسوعا و عاشورای حسینی علاوه بر حضور مردم از نقاط مختلف کشور، میزبان عده بی شماری از گردش گران و ایرانیان خارج از کشور است.

یک دیدگاه بگذارید

لطفا حاصل عبارت زیر را به عدد در کادر مقابل آن بنویسید.
آخرین خبرها